Kiedy dziecko siada

0
955
Kiedy dziecko siada

Kiedy rodzi się dziecko wiele zmienia się w życiu rodziców. Pierwsze miesiące wywołują wiele pytań. Bardzo dobrze jest szukać na nie mądrych odpowiedzi. Mama i tata zwykle są zatroskani o los malucha. Zastanawiają się często czy dobrze się ono rozwija. Czy zapewniają mu wszystko, czego potrzebuje. Niemowlak potrzebuje wiele atencji i choć opieka nad nim generuje mnóstwo stresów, niewyspania i ciągłego przemęczenia, macierzyństwo to wspaniała rola życiowa.

Kiedy dziecko siada

Kiedy dziecko siadaMamy często zastanawiają się, czy maluch rozwija się prawidłowo. Kiedy dziecko siada, dobrze jest go asekurować, bo może się jeszcze przewrócić i o coś uderzyć. Potem zaczyna się raczkowanie, jest to również ważny czas dla dzieci i rodziców. Maluch, który raczkuje może już się dostać prawie wszędzie, choć nie potrafi jeszcze chodzić, może wspiąć się w wiele miejsc, więc trzeba wciąż go pilnować, żeby nie zrobił sobie krzywdy.

Około roku dziecko zaczyna naukę chodzenia, jest wtedy bardzo przejęte i podekscytowane, towarzysza temu liczne upadki, ale dziecko się nie przejmuje jest odważne i pełne zapału.

Warto nie porównywać bobasów, bo każdy z nich jest inny

Niektóre zaczynają siadać w wieku 5, 6 miesięcy, inne mają dopiero 8 kiedy siedzą samodzielnie, podobnie jest z chodzeniem i raczkowaniem. Według lekarzy dziecko na naukę chodzenia ma 18 miesięcy, jeśli zaczyna w tym czasie, oznacza to, ze wszystko jest w porządku. Niektóre mamy wspomagają tę naukę chodzikami, ale w środowisku lekarzy na jego temat krążą niepochlebne opinie, a w niektórych krajach jego sprzedaż jest zakazana. Może wynikać to z faktu, że taki chodzik sztucznie przyspiesz proces, który powinien dziać się w spokojnym rytmie. Jest to niezdrowe dla kręgosłupa i wzmaga napięcie mięśniowe. Chodzi przecież o to, żeby dziecko rozwijało się jak najlepiej.

Kiedy dziecko siada łatwiejsze jest jego karmienie. Nie trzeba go ciągle nosić i delikatnie odkładać. Bobasy zwykle same garną się do robienia postępów jeśli chodzi o przewracanie się na brzuch czy boki, siadanie, raczkowanie czy chodzenie, ale niektórym trzeba pokazać jak to robić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here