Kiedy wybrać się z dzieckiem do foniatry?

0
1122
foniatra warszawa

Foniatra to specjalista z zakresu otolaryngologii. Przyjmuje pacjentów, którzy mają zaburzania mowy oraz wykazują patologię w obrębie głosu czy też słuchu. Foniatra diagnozuje, leczy oraz wprowadza działania profilaktyczne zarówno u pacjentów małych, jak i dorosłych. Kiedy warto zgłosić się do tego rodzaju specjalisty? Najważniejsza jest reakcja rodziców, którzy nie mogą bagatelizować już pierwszych, niepokojących objawów. Okazuje się, że leczenie we wczesnej fazie dysfunkcji daje nie tylko najlepsze efekty, ale jest też najkrótsze i najmniej inwazyjne dla ludzkiego organizmu.

Chociaż foniatra jest specjalistą nieco mniej znanym niż laryngolog, to w Warszawie nie ma problemu, by znaleźć gabinet, w którym przyjmuje. W wyszukiwarkę wystarczy wpisać hasło typu „foniatra warszawa„, by odszukać punkt medyczny najbliżej swojego miejsca przebywania. Jeśli pacjentem ma być dziecko, warto szukać foniatry, który specjalizuje się w leczeniu małych pacjentów.

Do foniatry rodzice z dzieckiem powinni udać się w przypadkach, kiedy ich latorośl uskarża się bądź wykazuje pewne zaburzenia. Do takich zaliczyć można:

– niedosłuch,

– szumy uszne,

– uczucie zatkanego ucha,

– nawracające zapalenie uszu,

– chrypka,

– zmiany na języku,

– zaburzenia mówienia, w tym jąkanie,

– zaburzenia równowagi,

– brak koncentracji uwagi i kłopoty z zapamiętywaniem,

– dysleksja,

– zaburzenia połykania.

Jak widzimy, powodów, dla których warto udać się do medyka, jest wiele. Należy reagować od razu, by nie dopuścić do wystąpienia powikłań czy trwałych zmian, których nie udaje się już całkowicie zniwelować.

Medycyna nowoczesna oferuje dzisiaj w pełni bezpieczne zabiegi, które leczą powstałe zaburzenia foniatryczne. Do takich z całą pewnością zaliczyć można laseroterapię. Przy zastosowaniu lasera skutecznie zmniejszać można powiększone migdałki, wykonywać zabiegi w obrębie głośni czy krtani. Pamiętajmy również, że foniatra zajmuje się odpowiednim dopasowaniem aparatów słuchowych dla osób niedosłyszących.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here