Kojec dla dziecka

0
885
Kojec dla dziecka

W domu przygotowywanym na narodziny dziecka zachodzą pewne zmiany. Przede wszystkim wyodrębnia się dla niemowlęcia przeznaczoną dla niego przestrzeń. Zwykle obejmuje ona łóżeczko i jego otoczenie lub pokój, który zostaje umeblowany zgodnie z dziecięcymi potrzebami. Noworodek wymaga asysty dorosłych przy każdej czynności. Sam z siebie nie umie się przemieszczać, więc potrzebuje całkowitego otoczenia opieką przez rodziców. Mimo rewolucji, jaką wprowadza do domu jego pojawienie się, przestrzeń nie wymaga jeszcze dużej ingerencji, tak samo jak zwyczaje domowników i rutyna sprzątania.

Mata edukacyjna

Kojec dla dzieckaKilkumiesięczne niemowlę zaczyna przenosić uwagę na otoczenie. Wszystko je interesuje, zaczyna coraz bardziej wyciągnąć ręce by pochwycić przedmioty znajdujące się w jego otoczeniu. Zdobywa umiejętności przemieszczania się w wybranym kierunku, np. przewracając się z pleców na brzuch i odwrotnie. Zazwyczaj jest to moment, kiedy dziecko z przyczyn bezpieczeństwa – aby uniknąć upadku z wysokości – otrzymuje podłogową matę edukacyjną i zaczyna poznawać świat z perspektywy podłogi.

Kojec dla dziecka

Umieszczenie dziecka na podłodze wymusza zwiększenie częstotliwości prac porządkowych związanych z utrzymaniem jej w czystości, np. częstsze odkurzanie i zmywanie mopem. Jeżeli w domu jest starsze rodzeństwo lub zwierzęta, podłoga może wcale nie być bezpiecznym miejscem do zabawy. Warto wtedy zastanowić się czy nie jest potrzebny kojec dla dziecka. Jest to przedmiot podobny zazwyczaj do turystycznego łóżeczka dziecięcego, który jednak ma zazwyczaj większą powierzchnię oraz jest głębszy, co sprawia, że nawet stojące w nim dziecko nie będzie umiało samodzielnie się wydostać ze środka.

Kojec dla dziecka zazwyczaj ma zabezpieczone za pomocą gąbki wszelkie twarde elementy konstrukcyjne, co zapobiega urazom i posiniaczeniu dziecka w przypadku np. upadku. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje kojców, najpopularniejszy jest lekki model składany bez szczebelków, który może także pełnić także funkcję łóżeczka turystycznego na wyjeździe. Wypełniony zabawkami kojec to bezpieczne miejsce, w którym łatwo utrzymać higienę. Można używać go zarówno w domu jak i w ogrodzie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here