Kolorowanki dla dzieci

0
976
Kolorowanki dla dzieci

Istnieje wiele zabaw dla dzieci, które rozwijają je pod kątem motorycznym i intelektualnym. Niektóre z nich powoli przeradzają się w życiową pasję, wykonywaną przez lata. Dobrym bakcylem może być malarstwo. Każdy z nas zaczynał od rysowania i malowania bazgrołów na kartkach papieru. Wtedy kilka krzywych kresek potrafiło być domkiem, a mała niebieska plama na kartce potrafiła być chmurką. Co ciekawe, nie liczyła się wtedy kolorystyka. Byliśmy ograniczeni tylko i wyłącznie swoją wyobraźnią.

Kolorowanki dla dzieci

Kolorowanki dla dzieciCzasami rodzice nabywali dla nas kolorowanki dla dzieci. Były to książeczki z wyrysowanymi konturami różnych postaci, miejsc, zwierząt itp. Zazwyczaj były okraszone dodatkowym, pomalowanym już rysunkiem. Wskazywał nam, w jaki sposób powinniśmy pokolorować nasze dzieło. Nic oczywiście nie stało na przeszkodzie, żeby znów puścić wodze fantazji i pomalować niebo na zielono, drzewa na pomarańczowo, słonia na fioletowo, wilka na żółto, a zebrę na brązowo.

Kolorowanki dla dzieci rozwijają organizm nie tylko pod kątem kreatywności, wyobraźni, czy znajomości kolorów. Pozwalają też nabrać zdolności manualnych. Dla małych dzieci niemałym wyzwaniem jest „niewyjście” poza linie. Często książeczki z kolorowankami dla dzieci posiadały jakieś specjalne zagadki, takie jak znalezienie jakiś różnic pomiędzy obrazkami, czy narysowanie szlaczków. Jest to połączenie wspaniałej zabawy z nauką.

Co dają dzieciom kolorowanki?

Korzystanie z kolorowanek dla dzieci może być dobrym startem na drodze do rysowania. Umiejętności plastyczne rozwijane później w szkole procentują. Dużo obecnych artystów malarzy oraz rysowników zaczynało właśnie od kolorowanek i przerysowywania obrazków w nich zawartych na kartki papieru. Było to ćwiczenie na jak najdokładniejsze odwzorowywanie. Umiejętności manualne nabyte podczas kolorowania przydać się mogą również w architekturze. Wyrobiona ręka może być niebywałym atutem podczas wykonywania rysunków technicznych. Przerysowywanie rysunków (szczególnie, jeśli zmienialiśmy skalę) może przygotować dziecko do nauki pomniejszania lub powiększania na kartkach technicznych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here