Lego – zabawki dla chłopca wspierające rozwój

0
1019

Lego – wszyscy znamy te klocki. Większość z nas, dorastała bawiąc się nimi. Jest to jedna z największych marek na świecie, jest natychmiast rozpoznawalna i ma ogromną rzeszę fanów. Ale czy kiedykolwiek myślałeś o edukacyjnych korzyściach Lego jako zabawek dla chłopca?

Lego – zabawa i nauka

Lego jest dla dzieci tylko zabawką, ale rodzice zauważają edukacyjne korzyści płynące z zabawy tymi kolorowymi, wielowymiarowymi klockami, choć nie dla wszystkich są jasne. Zidentyfikowaliśmy kilka kluczowych korzyści z konfigurowania i tworzenia w Lego. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji!

Umiejętności motoryczne

Dzieci ćwiczą zręczność, łącząc klocki Lego o różnych rozmiarach i kształtach. Wymaga to różnych manewrów, przez co takie zabawki dla chłopca stają się cudownym ćwiczeniem dla małych palców, co pomaga dzieciom kontrolować nacisk wywierany podczas pisania.

Praca zespołowa

Dzięki zabawie z klockami Lego dzieci uczą się, jak się dzielić i bawić na zmianę. Pracując razem nad konstrukcją Lego, dzieci muszą zgodzić się co do ogólnej idei ich zabawy – czy będzie to zamek, łódź czy statek kosmiczny? Dzieci muszą podążać za sobą nawzajem i zacząć rozumieć, w jaki sposób różne pomysły mogą przyczynić się do tego, że zabawa będzie jeszcze fajniejsza. Dzieci muszą także nauczyć się negocjować role i obowiązki, aby mieć przyjemne doświadczenia społeczne.

Kreatywność

Zabawki dla chłopca tego typu zwiększają dziecięcą kreatywność, ponieważ maluchy używają różnych kształtów, kolorów i rozmiarów klocków Lego do tworzenia skomplikowanych projektów, czy to komisariatu policji, czy statku kosmicznego lecącego na Księżyc.

Kreatywność i wyobraźnia są również mocno rozwijane, gdyż dzieci nie mają ograniczeń co do tego, co mogą zrobić. W tej sytuacji nie ma rozwiązania dobrego ani złego, więc dzieci mogą odkrywać swoją kreatywność bez obawy o niepowodzenie.

Rozwiązywanie problemów i myślenie matematyczne

Przestrzeganie instrukcji montażu klocków Lego niesie również wiele zalet w odniesieniu do:

  • rozwiązywania problemów
  • zwiększenia koncentracji
  • dbałości o szczegóły

Pomysły na symetrię, równowagę, kształty i rozmiary są eksplorowane podczas zabawy z Lego. Dzieci doświadczają pracy z ułamkami, gdy obserwują, ile małych kawałków może zmieścić się w dużym kawałku i mogą zacząć eksperymentować z ich podziałem.

Lego poprawia też umiejętności komunikacyjne – to świetny sposób na rozładowanie stresu i prowadzenie znaczących i radosnych pogawędek. Gdy dzieci komentują swoje kreacje Lego, rozwijają ważne umiejętności komunikacyjne, w tym umiejętność wyjaśniania pomysłów, opisywania swojej pracy, mówienia o procesie i werbalizacji wyzwań, które napotkali po drodze.

Jak więc widać, rozliczne korzyści edukacyjne czekają na Twojego syna, jeśli zdecydujesz, że zabawkami, które przede wszystkim będą właśnie wypełniać jego pokój, są klocki Lego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here