Malowanki dla dzieci

0
587
Malowanki dla dzieci

Wszystkie dzieci, małe czy też trochę większe uwielbiają brudne zabawy. Nie na darmo mówi się „dziecko brudne=dziecko szczęśliwe”. My rodzice, choć bardzo frustrują nas wciąż brudne ubrania naszych dzieci, chcemy by były one szczęśliwe. Dbamy również o ich rozwój. Więc pozwalamy maluchom na wiele rzeczy. Fajnym odzwierciedleniem dla dziecka umorusane go w błocie, może być malowanie farbkami. Wszystkie dzieci to lubią. Można zadbać o to, by w domu znalazły się malowanki dla dzieci, które chętnie zostaną zamalowane.

Malowanki dla dzieci

Malowanki dla dzieciTakie malowanki można kupić w sklepie. Są również takie, które wystarczy przejechać pędzlem z samą wodą, a powstanie kolorowy malunek. Wiadomo jednak, że takie malowanki, to jest moment i wszystkie są pomalowane. Jest lepsze rozwiązanie, można takie malowanki wydrukować z dostępnych w internecie stron, oferujących ten rodzaj zabawy. Malowanki dostępne w internecie, są o tyle dobre, że możemy mieć ich mnóstwo i różnego rodzaju. Możemy wydrukować malowanki o tematyce interesującej naszego malucha. Są postacie z bajek, zwierzęta i nie tylko. Oprócz tego można oczywiście samemu malować obrazki. Dziecięca wyobraźnia nie ma granic, więc nawet pusta kartka za chwilę zostanie wypełniona.

Urządzając taką zabawę z dzieckiem należy jednak pamiętać o tym, by zabezpieczyć podłogę lub stół folią lub jakimś kartonem. No i oczywiście liczyć się z tym, że nie tylko kartka będzie pomalowana, ale i nasze dziecko, a także jego ubrania. Wspólne malowanie z dzieckiem, daje mu wiele radości. Dziecko podczasalowania wycisza się, może wyrzucić z siebie wszystkie emocje jakie w sobie dusi. Dla rodzica jest to też chwila relaksu, kiedy maluch w ciszy tworzy jakieś dzieło.

Pozwólcie więc, w bezpieczny sposób rozwijać wyobraźnię i inne zmysły swoim dzieciom. Taka umiejętność z pewnością przyda się dziecku w późniejszym etapie jego życia. Podczas ciepłych, wiosennych dni możecie wspolniealowac na dworze. Wpływ świeżego powietrza doskonale zadziała na was i waszego malucha. A i tu można zaprosić do zabawy większe grono.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here