Muzyka dla dzieci

0
308
Muzyka dla dzieci

Słuchanie muzyki jest jednym z najpopularniejszych zajęć wśród ludzi na całym świecie. Człowiek zawsze chciał na czymś grać. Świadczy o tym fakt wymyślenia przeróżnych instrumentów wydających zróżnicowane dźwięki. Działo się tak w różnych rejonach świata.

Muzyka dla dzieci

Muzyka dla dzieciMuzyka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. Już nasze pociechy tańczą przy popularnych piosenkach. Bardzo modne wśród dzieci jest disco polo. Dzieje się tak, ponieważ piosenki z tego nurtu muzycznego są skoczne, rytmiczne i stosunkowo proste. Nie jest to co prawda muzyka dla dzieci, ale cóż poradzić? To także jest grupa słuchaczy.

Czym powinna charakteryzować się dobra muzyka dla dzieci? Przede wszystkim swoim rytmem i ciekawą melodią. Ogromne znaczenie ma też przygotowany tekst. Oczywiście najszybciej do ucha wpadają teksty proste, z łatwym do powtórzenia refrenem. Dziecko chętnie uczy się takich piosenek i zaczyna je śpiewać. Mogą to być dla niego pierwsze kroki w nauce śpiewu i muzyki.

Jakie piosenki dla dzieci?

Pisząc o muzyce dla dzieci nie sposób nie wspomnieć o piosenkach z bajek Disney’a. Są one ogromnymi hitami, które na dodatek wcale się nie starzeją. Są atrakcyjne dla najmłodszych po wielu latach. Ba… Nawet dorośli chętnie jej słuchają. Takie kawałki, jak „Krąg życia”, „Na morza dnie”, „Obcy jak ja”, czy „Mam te moc” są popularne także wśród „starych pryków”. Dlaczego się tak dzieje?

Dużym atutem tej muzyki jest jej niebanalność połączona z chwytliwością, dodatkowo okraszona mądrym tekstem. Plusem tych piosenek są niewątpliwie wykorzystywane instrumenty. Ścieżkę dźwiękową do filmów Disney’a przygotowują zazwyczaj całe orkiestry, co doskonale słychać.

Muzyka dla dzieci towarzyszy im także w kreskówkach oglądanych w dziecięcych stacjach telewizyjnych. Niegdyś ogromnie popularna była piosenka z serialu Pokemon. Każde dziecko potrafiło zaśpiewać wersy: „Pokemon, czy już wszystkie masz. Musimy ocalić świat. Pokemon, to przyjaciel mój. Ramię w ramię wielki bój”. Podobnie jest z wieloma obecnymi serialami animowanymi dla dzieci i wykonywanymi w nich utworami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here