Niezwykle wydajna technologia w pralkach Bosch

Pralki, które obecnie można nabyć, zdecydowanie różnią się zaawansowaniem technologicznym od tych, dostępnych jeszcze kilkanaście, a nawet kilka lat temu. Zmiany są zauważalne przede wszystkim w kwestiach dotyczących jak najbardziej dokładnego i starannego prania, ochrony osób cierpiących na alergię oraz dzieci, a także w aspektach związanych z ochroną środowiska naturalnego. Pralki nasycone są więc elektroniką i dają naprawdę wielkie możliwości w zakresie prania.

Dokładność prania

Dla bardzo wielu osób, to właśnie jakość prania będzie elementem decydującym przy wyborze danego modelu pralki. Okazało się, ze najważniejszym detalem decydującym o dokładności prania jest konstrukcja bębna. Nowoczesne pralki Bosch mają bęben w kształcie kropli wody, a więc  z jednej strony powierzchnia bębna jest dość płaska, a z drugiej bardziej stroma. Taka forma oraz ulepszone zabieraki pozwalają na niezwykle skrupulatne pranie zarówno odzieży delikatnej, jak i grubszych tkanin. Te drugie wchodzą w kontakt ze stromą stroną bębna oraz zabieraków, co powoduje zwiększone działanie wody. Natomiast materiały delikatne, jak jedwab stykają się z płaską częścią i tym samym siła woda jest mniejsza, aby nie uszkodzić odzieży.

Jak widać, istotne znaczenie ma także sposób wlewania wody i on również musiał ulec modyfikacjom.  W pralkach Bosch występuje system zraszania 3D, ponieważ cały proces podzielono właśnie na trzy części. Pierwsze, dzięki ulepszonym zabierakom,  następuje szybkie nawilżanie. Potem dochodzi kaskadowy natrysk wody, a trzecim wymiarem jest dodatkowe nawilżanie dzięki perforowanej tylnej ściance bębna.

Ochrona środowiska naturalnego

Kwestie związane z ekologią stają się coraz ważniejsze, także dla producentów sprzętu AGD. W tym przypadku ochrona jest realizowana poprzez oszczędność energii, wody oraz odpowiednego stosowania detergentów. Pralki Bosch są wyposażone w inteligentny system, który dokładnie ocenia wagę odzieży włożonej do pralki. Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia oszczędności, ponieważ to właśnie waga decyduje o dobieranych parametrach ilości wody. Kiedy mamy mniejszy załadunek, to automatycznie zużywa się mniej wody, ale to nie są jedyne oszczędności. Mniejsza ilość wody oznacza szybsze jej podgrzanie, a więc w efekcie także zdecydowanie niższe zużycie energii. Mało tego, dzięki sensorowi załadunku, pralka sama zasugeruje właściwą, dla dobrego wyprania, dawkę środka piorącego. Jest to niezwykle ważne dla ochrony środowiska, gdyż zbyt duża ilość detergentu nie tylko drastycznie zwiększa pobór wody przez pralkę, ale także powoduje zanieczyszczenie środowiska naturalnego.

Dbałość o środowisko naturalne wyraża się również w ulepszonej klasie energetycznej. Dlatego też, warto wybierać pralki oznaczone symbolem A+ (albo też nawet A+++). Występująca w tych pralkach funkcja EcoPerfect pozwala także na zmniejszenie zużycia energii nawet do 40%, aczkolwiek pranie wtedy trwa trochę dłużej.

Ochrona dzieci i alergików

Niekiedy oszczędność wody nie jest tak istotna. Osoby alergiczne i wrażliwe małe dzieci może ochronić program Woda Plus, który mają pralki Bosch. Dodatkowo pobrane dwa litry wody więcej do płukania pozwalają na bardziej dokładniejsze płukanie ubrań, czyli maksymalne eliminowanie resztek środków piorących.

Jak widać, pralki umożliwiają nie tylko odpowiednie wypranie odzieży, ale też dają sposobność oszczędności i ochrony najbliższych.