Pokój dziecięcy

0
663
Pokój dziecięcy

Nadchodzi pewien moment, kiedy spodziewamy się dziecka, szykowania wszystkiego na jego przyjście na świat. Wyprawka, torba do szpitala, misie, zabawki, wanienka.. Około trzeciego trymestru ciąży, kobieta zaczyna odczuwać tak zwany „syndrom wicia gniazda”. Niech was nazwa nie zmyli, wcale nie chcemy zamieniać obecnego mieszkania na ptasie legowisko. Rzecz w tym, że termin ten ma wiele wspólnego ze wspomnianym „wiciem”. Odnosi się on do silnej potrzeby urządzania przestrzeni dla nowego członka rodziny. W centrum uwagi pojawia się pokój dziecięcy.
Skompletowanie łóżeczka, mebli, zabawek i akcesoriów jest bardzo pracochłonne, należy wygospodarować każdą wolną chwilę, aby zapewnić maleństwu odpowiednie warunki.

Pokój dziecięcy

Pokój dziecięcyKolor ścian w takim pomieszczeniu powinien być łagodny, dla delikatnych oczu noworodka. Nie wskazane są kolory żarówiaste, krzykliwe czy skomplikowane malowidła. Najlepiej postawić na pastele, ponieważ nie męczą oczu, co jest bardzo ważne. Pokój dziecięcy musi być regularnie wietrzony, także powinien być zapewniony swobodny dostęp do okna. Zabezpieczenia szafek i mebli są numerem jeden, ponieważ raczkujący maluch, niesamowicie ciekawy świata jest wstanie wejść w każdy zakamarek. Miejsce malucha powinno być też przyjazne : sympatyczne misie, bezpieczne zabawki z atestem, specjalne dywaniki z grafiką np ulic miasta i domków. Przydatna na pierwsze miesiące okaże się również karuzelka, ciesząca oko i rozwijająca ciekawość dziecka. Zawieszona w łóżeczku nad główką maleństwa pozytywka, bywa pomocna w usypianiu.

Akcesoria do pokoju dziecięcego

W obecnych czasach, gdy powietrze bywa mocno zanieczyszczone, przyda nam się pomoc oczyszczacza powietrza. Zapewni to dziecku swobodny, zdrowy oddech i spokojny sen.
Mając już ogólny zarys planów, możemy w końcu zacząć je realizować. Według własnej fantazji, w granicach możliwości finansowych lub sił witalnych, może nas tak natchnąć, że „baza” malca stanie już w parę chwil! Jeśli jednak z jakiś powodów czas ten się przedłuża, brakuje nam weny lub nie czujemy się na siłach, warto poprosić o pomoc kogoś z otoczenia. Jest to wspaniała okazja do spędzenia czasu razem, główkowanie przy składaniu łóżeczka czy mebli oraz znakomity powód, by wypić razem pyszną herbatkę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here