Prezent dla przedszkolaka – jakie zabawki wybrać?

0
809
Prezent dla przedszkolaka

Wbrew pozorom dzieci to wymagający użytkownicy i znalezienie odpowiedniego prezentu wcale nie jest łatwe. Przedszkolaki mają już określone wymagania i ukierunkowane zainteresowania, dlatego trudno trafić w ich gust. Nie ma chyba bowiem nic gorszego niż grymas rozczarowania na twarzy pociechy, gdy się okaże, że jest niezadowolone z upominku. Podpowiadamy więc, jak znaleźć idealną zabawkę i na co zwracać uwagę!

Czym się kierować przy wyborze zabawki?

Wiek przedszkolny to czas, kiedy dziecko intensywnie się rozwija i zdobywa nowe umiejętności. To także okres intensywnej zabawy i poznawania świata, dlatego trzeba maluchowi zapewnić odpowiednią dawkę rozrywki. Do tego służą zabawki, których wybór nie powinien być jednak pochopny. Odgrywają one bowiem ogromną rolę w wychowaniu oraz mają wpływ na prawidłowy rozwój, dlatego powinny łączyć w sobie również funkcję edukacyjną. Sklepy z zabawkami pękają w szwach od najróżniejszych klocków, lalek czy gier, ale na co zwracać uwagę, zanim zdecydujesz się na zakup?

  • Bezpieczeństwo – zabawki nie powinny zawierać drobnych elementów, które można połknąć. Ponadto powinny posiadać niezbędne atesty i być wykonane z nietoksycznych, certyfikowanych materiałów.
  • Wartość edukacyjna – przedszkolaki uczą się poprzez zabawę, dlatego dobrze, aby zabawka im to umożliwiała. Warto więc wybierać takie, które trenują umiejętności manualne i rozwijają wyobraźnię.
  • Atrakcyjność – dzieci w wieku przedszkolnym mają już sprecyzowane zainteresowania i preferencje. Dobrym pomysłem jest wybieranie zabawek zainspirowanych ulubioną kreskówką czy superbohaterem.

Najrozsądniejszą decyzją jest skorzystanie z oferty sklepu z zabawkami, który zajmuje się dystrybucją licencjonowanych produktów polskiej produkcji. Możesz mieć wówczas pewność, że spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.

Jakie zabawki wybierać?

Przed zakupem prezentu warto podpytać dziecko, co chciałoby dostać i jakie ma oczekiwania. Nie zawsze bowiem dobrym pomysłem jest obdarowanie dziewczynki lalką lub wręczenie modelu auta chłopcu. Będąc w sklepie z zabawkami, warto zwracać uwagę na gry kreatywne, klocki rozwijające zdolności manualne czy plansze pobudzające wyobraźnię. Wpłyną one na prawidłowy rozwój dziecka, a przy okazji dostarczą rozrywki na długi czas. Doskonałym rozwiązaniem będzie również zakup prezentu do zabawy całą rodziną. W tej kategorii sprawdzą się np. popularne planszówki lub konstrukcje do budowania.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem Toysbox.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here