Rowery dla dzieci

0
631
Rowerki dla dzieci

Rowery dla dzieci już kupione, więc nadeszła pora na to, aby maluchy w końcu zaczęły same na nich jeździć. Na pewno trochę obawiasz się tego kroku, ale im szybciej wspólnie go zrobicie, tym prędzej etap nauki będziecie mieć z głowy. No to jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze? Oto krótki poradnik, dzięki któremu twój maluch szybko załapie nową i absolutnie niezbędną umiejętność śmigania na dwóch kółkach.

Rowery dla dzieci

Rowery dla dzieciNie rzucaj jednak dziecka od razu na głęboką wodę. Zamiast od razu wsadzać go na dwukołowe monstrum, rozpocznij naukę od hulajnogi bądź rowerka trójkołowego (na początku dobry będzie także ten z czterema kółkami). Takie wstępne oswojenie się z nietypowymi pojazdami zminimalizuje lęk przed główną jazdą. Na hulajnogach i rowerkach trójkołowych dzieci uczą się również koordynacji ruchowej i balansowania ciężarem ciała, co później na pewno przyda się im podczas pierwszych przejażdżek na prawdziwych dwukołowcach.

Bardzo fajną opcją będzie też zabawa na rowerkach-biegaczach. Nie muszą to być wcale specjalistyczne pojazdy przeznaczone do biegania. No bo czy czymkolwiek różnią się one od normalnych dwukołowców? Nie – konstrukcja jest dokładnie ta sama, a po prostu inaczej się ją użytkuje. Takie rowery dla dzieci zawierają wyłącznie dwa kółka, ale twój maluch nie uczy się od razu na nich jeździć, bo po przyjęciu pozycji wprawia pojazd w ruch przy pomocy swoich nóg. Taki rowerek do biegania nie może tylko zawierać pedałów. Jeżeli więc twój je posiada, po prostu je usuń.

Jak najszybciej powinieneś jednak przestawić dziecko z „biegacza” na prawdziwy dwukołowiec

Im szybciej, tym lepiej. Maluch nie może bowiem przyzwyczaić się do biegającego ruchu, gdyż później trudniej mu będzie zacząć normalnie jeździć na rowerze. Teraz przejdź więc do najważniejszej części nauki. Udaj się z maluchem w bezpieczne i mało ruchliwe miejsce (może być to np. plac zabaw lub park), a następnie usadź go na rowerku, przytrzymaj go i pozwól mu pedałować. Możecie również przenieść się na trawę, by upadki były mniej bolesne. A one oczywiście będą się zdarzać. Są stałym i niezbędnym elementem nauki.

Każde dziecko może bardzo szybko opanować umiejętność jazdy na dwukołowym rowerze, tylko trzeba mu na to pozwolić. To ty najprawdopodobniej musisz przełamać swój strach – maluchy raczej nie lękają się nowych rzeczy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here