Ubranka dla niemowlaka

0
724
Ubranka dla niemowlaka

Narodziny dziecka poprzedza faza przygotowań. Przyszła mama przygotowuje miejsce dla dziecka. W zależności od wielkości mieszkania lub domu, dziecko otrzymuje swój kącik lub cały pokój.

Ważnymi elementami dziecinnego pokoju są łóżeczko lub kołyska, przewijak oraz komoda na ubranka dla niemowlaka

Rodzice, którzy nie zdobyli jeszcze doświadczenia, łatwo gubią się w meandrach noworodkowej garderoby. Nie odróżniają body od rampersa ani pajacyka od śpioszków. Nie wiedzą, co należy koniecznie kupić w związku z narodzinami dziecka, a co z listy zakupów można pominąć. Dobrze jest gdy młodym rodzicom towarzyszy ktoś doświadczony, kto może doradzić i pomóc przy wyborze garderoby dla niemowlęcia.

Przeciętny polski noworodek waży między 3250g a 3400g i mierzy około 50cm. Ubranka dla noworodków zaczynają się od rozmiaru 50cm. Przyjmuje się, że mniejsze rozmiary mogą być potrzebne dzieciom urodzonym przedwcześnie lub z wagą poniżej 2500g.

Ubranka dla niemowlakaPierwsza lista zakupów dla niemowlęcia powinna obejmować po kilka sztuk podstawowych elementów garderoby. Pierwszym z nich jest rozpinane body w rozmiarach 50, 56 i 62. Ważne jest aby ubranko nie było zakładane przez głowę, gdyż założenie go może sprawiać trudność młodym rodzicom. Kolejnym ważnym zakupem są pajacyki – są to ubranka zakrywające niemal całe ciało niemowlęcia. Noworodkowe pajacyki mają często wbudowany dodatkowy kawałek materiału na mankietach, który można wywinąć tworząc rękawiczki na rączki zapobiegające podrapaniu się przez dziecko. Wariantem pajacyka są śpioszki – spodenki na szelkach zapinanych na ramionach. Kupując śpioszki i pajacyki, koniecznie trzeba zwrócić uwagę by były zapinane na napy w kroku, aby uniknąć zdejmowania całości przy zmienianiu pieluszki. Innym ważnym elementem garderoby są czapeczki, skarpetki i rękawiczki niedrapki. Pomocny będzie także dresik z rozpinaną bluzą oraz kombinezon na spacery. Warto pamiętać, że małe dzieci łatwo ulegają wychłodzeniu, więc należy ubierać je na tzw. cebulkę. Ubranka dla niemowlaka powinien wzbogacić kocyk lub becik, w który można zawinąć dziecko w chłodniejsze dni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here