Zabawki dla 3 latka

0
777
Zabawki dla 3 latka

Rozwój dzieci w pierwszych latach życia jest bardzo intensywny, dlatego warto wspierać je w osiąganiu nowych umiejętności, oraz rozwijaniu swoich zainteresowań.

Wiele mam, oraz bliskich malucha zastanawia się jakie zabawki dla 3 latka są najodpowiedniejsze?

Dziecko w tym okresie życia, pozostaje w ciągłym ruchu, wciąż coś sprawdzając i ucząc się metodą prób i błędów, poruszania się w codziennym świecie.

Warto inspirować umysł małego odkrywcy na każdym kroku, w sklepach znajdziemy całe mnóstwo zabawek pełniących funkcję edukacyjną, jak i standardowych zabawek, które również sprawdzą się idealnie dla malucha. Dziecko w wieku 3 lat, z wielką chęcią angażuje się w różnego rodzaju zabawy.

Zabawki dla 3 latkaWarto malucha zaopatrzyć z kreatywny zestaw klocków, mogą to być drewniane klocki za których pomocą, dziecko ma szanse zbudować to co tylko podpowie mu jego wyobraźnia, po czym z radością stosowną do własnego wieku zburzyć całość i ponownie zabrać się do układania. Warto aby zabawki wspierały intelektualny, oraz ruchowy rozwój dziecka. Dobrym wyborem dla 3 latka są wszelkiego rodzaju masy plastyczne, za których pośrednictwem dziecko może kreować zgodnie z potrzebami swojej wyobraźni, przeróżne kształty, oraz bawić się stworzonymi przez siebie elementami. Dzięki takim aktywnościom dzieci kształtują zmysł wyobraźni, oraz dokształcają zdolności manualne.

Zabawki dla dziewczynek i chłopców

Dla dziewczynek w tym wieku, doskonałym pomysłem na prezent są kuchnie z wyposażeniem, w których dziewczynki tak samo jak ich mamy mogą przygotowywać własnoręcznie posiłki. Dla 3 letnich chłopców, to najwyższy czas na kupno pierwszego garażu z akcesoriami, chłopcy z radością będą się oddawać codziennym zabawom autami. Dobrym wyborem dla dzieci w tym wieku, będą tablice magnetyczne. Dzięki nim dzieci mogą sporządzać pierwsze własnoręczne zapiski, oraz tworzyć historie z przyklejaniem magnetycznych naklejek.

3-latki potrzebują stałej dawki ruchu, dlatego zawsze dobrym prezentem będzie piłka, bądź zestaw baniek mydlanych za którymi można ganiać do utraty sił.
Sprawiajmy radość prezentami naszym 3 latkom, zawsze wtedy gdy jest ku temu okazja.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here