Zabawki dla niemowląt

0
574
Zabawki dla niemowląt

W twojej rodzinie lub u bliskich znajomych pojawił się nowy członek rodziny? Teraz pojawią się niestety zmartwienie, co z pierwszymi odwiedzinami w szpitalu, jak się zachować oraz jaki prezent wybrać. O ile dla nowej pary rodziców, zapewne samodzielnie coś wymyślisz, bo w końcu bardzo dobrze ich znasz, ale, co w sytuacjach, gdy nigdy nie miało się styczności z prezentami dla dzieci, czy zabawka dla noworodka to dobry pomysł?

Zabawki dla niemowląt

Zabawki dla niemowlątStanowczo nie! Jak to stereotypy przedstawiają, świeżo co urodzone dziecko większość swoich dni zazwyczaj spędza podczas snu lub na posiłku, nie ma wyostrzonego wzroku, co wyklucza sens kupowania jakichkolwiek zabawek. Dziecko nie pozostaje noworodkiem na stałe, a tylko przez 28 dni, w tym okresie zaczyna się, lekko polepszać ostrość wzroku, zaczyna rozróżniać podstawowe kolory, oraz zaczyna słyszeć dźwięki. Dlatego w tym przypadku, dobrym pomysłem, który coraz częściej zaczyna być stosowany, może być kupno balonu napełnionego helem. Utrzymuje się on przez kilka dni, a takie balony są dostępne nawet w szpitalach w wiele przepięknych wzorów. Dzięki temu, że rodzice przywiążą taki balon do łóżeczka okazać się może, że zwróci uwagę dziecka. Inną alternatywą dla takiego balona pod warunkiem, że posiadamy pewność, iż rodzice nie zdążyli uprzedzić nas, w fakcie zakupu może być pozytywka, które równie świetnie przykuwa uwagę dziecka kręcącymi się kolorami czy przyjazną i spokojną melodią, gdzie często jest, chociażby dostępna melodia bicia serca, co powoduje poczucie bezpieczeństwa u dziecka.

Zabawki dla niemowląt muszą być szczególnie dopasowane do ich wieku oraz najlepszym sposobem jest nierobienie nietrafionych niespodzianek a prosta konsultacja z rodzicami dziecka, czego mogłoby potrzebować. Najważniejsze, jest jednak żeby prezenty i zabawki dla małych pociech wybierać i kupować u sprawdzonych dostawców. Nie można popełnić, większego błędu niż zamawiać zabawki z chińskich stron internetowych czy kupować ich na osiedlowych bazarkach, ponieważ często są one wykonane z materiałów, które mogą być toksyczne. Co prawda, ich ilości raczej nie zaszkodzą osobie dorosłej, lecz w przypadku małego dziecko to zupełnie co innego, gdyż nawet śladowe ilości takich materiałów mogą zaszkodzić zdrowiu dziecka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here