Zabawki interaktywne

0
764
Zabawki interaktywne

Zabawki interaktywne, poza samym wzbudzaniem zainteresowania naszych pociech, odgrywają spore znaczenie w stymulowaniu rozwoju. Zabawki tego typu są rozwiązaniem świetnym dla małych odkrywców, którzy przecież lubią, kiedy się coś koło nich dzieje.

Czego tak naprawdę uczą zabawki interaktywne?

Przede wszystkim zabawki te wspomagają rozwój prawidłowy dziecka we wszystkich jego poznawczych sferach. Na pewno stymulują dotyk, słuch, wzrok oraz także ćwiczą koncentrację naszego dziecka na obiekcie. Jakby tego było pobudzają analityczne myślenie, wymagają kreatywnego myślenia oraz nauczają technik pamięciowych. Znajdziemy na rynku także zabawki internetowe dla dzieci nieco starszych, które dzieci na przykład uczą języków obcych.

Zabawki interaktywnePoza wspomnianym już pobudzeniem zmysłów do kształtowania poznawczych umiejętności, pomagają także ćwiczyć mięśnie oraz stymulują do wykonywania ruchów określonych – szczególnie tych manualnych. Zabawki dla niemowląt na przykład stymulują unoszenie główki. Dlatego właśnie zabawki interaktywne się często myli z edukacyjnymi zabawkami. Jednak warto pamiętać, że każde dziecko jest jednak inne i to już od najmłodszych lat. W związku z tym dobrane nieodpowiednio mogą jego zaciekawienia nie wzbudzić.

Dowiedzmy się, na co zwrócić należy uwagę bezpośrednio przy zakupie zabawki interaktywnej?

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, czy jest ona w taki sposób zaprojektowana, aby nie stwarzała dla naszego maluszka zagrożenia. Nie może na przykład posiadać zbyt małych elementów, które są niedostosowane do jego wieku, krawędzi zaostrzonych czy też takich fragmentów, które by mogły spowodować skaleczenie, a także na to, aby zabawki takie nie były za ciężkie. Dziecko upuścić mogłoby je na główkę sobie. Również warto zwrócić uwagę na sam materiał, z którego dana zabawka została wykonana. Zorientować się musimy czy nie uczuli lub też nie podrażni skóry naszego dziecka. Zwracać należy również uwagę na samo oznaczenie producentów. Na opakowaniu musi się znajdować informacja, że jest to zabawka dla dziecka, w konkretnym wiek. Czasami dobrym pomysłem jest zainwestowanie większej kwoty i uzyskać pewność, że dziecku absolutnie nic się nie stanie. Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze dla każdego rodzica.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here