Zabawy dla dzieci

0
819
Zabawy dla dzieci

Zabawa jest bardzo ważnym elementem w życiu dziecka. Zarówno gry jak i zabawy ruchowe są niezwykle istotne w rozwoju dziecka. Bez aktywności fizycznej dziecko po prostu nie będzie dobrze się rozwijało. Wielu lekarzy bije na alarm, że ruch a także wysiłek fizyczny to warunek przetrwania ludzkiego gatunku. My dorośli powinniśmy dawać dobry przykład naszym dzieciom i pokazywać jak bardzo ruch jest ważny dla naszego rozwoju. Jeżeli nie będziemy aktywni fizycznie wówczas dopadną nas nadciśnienie, cukrzyca czy nawet nowotwory. Najczęstszą konsekwencją braku ruchu jest nadwaga czy otyłość u dzieci. Dzięki zabawom dzieci poznają role społeczne, uczą się jak one powinny funkcjonować, a także poznają ogólne zasady dobrego wychowania.

Zabawy dla dzieci

Zabawy dla dzieciJeżeli więc chcemy, aby nasze dzieci nie nudziły się w domu powinniśmy zamienić ich wolny czas w zabawę. Nie jest to żadna filozofia, ponieważ zabawa jest najszybszą i najbardziej atrakcyjniejsza formą spędzania wolnego czasu. Oczywiście nie ma w tym nic trudnego. Dzieci uwielbiają się bawić, zwłaszcza w nowe, nieznane dotąd zabawy. Jeżeli nauczymy nasze dzieci od najmłodszych lat spędzanie wolnego czasu na zabawie później w kolejnych latach życia będą same potrafiły zapewnić sobie czas wolny. Musimy uczyć dzieci, że telewizor czy komputer to nie jest atrakcyjne spędzanie czasu. przez te dwie rzeczy dzieci po prostu zatracają swoje dzieciństwo i nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że tracą to co najcenniejsze. naprawdę warto jest zarazić dzieci odkrywaniem, a także poszukiwaniem nowych form spędzania wolnego czasu.

Rodzaj zabawy a wiek dziecka

Zabawy dla dzieci powinny być dostosowane przede wszystkim do ich wieku, a także umiejętności. Możemy także połączyć zabawę z nauką. Do zwykłej zabawy w berka możemy dodać zadania matematyczne bądź słówka z języka angielskiego w przypadku dzieci starszych. Zabawy dla dzieci możemy podzielić ze względu na:

  • gry planszowe,
  • zabawy ruchowe,
  • rysowanie/ kolorowanie,
  • zabawy w grupie,
  • zabawy indywidualne.

Zabawy dla dzieci bez względu na ich rodzaj są bardzo istotne dla dziecka. My jako rodzice powinniśmy dbać o to, aby nakłaniać dzieci do tej właśnie czynności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here