Zagadki dla dzieci

0
1390
Zagadki dla dzieci

Rodzicom bardzo zależy na tym, żeby ich pociechy wyśmienicie się rozwijały były zdrowe, zdolne i inteligentne. Nie warto mieć jednak zbyt dużych ambicji lub co gorsza niezrealizowane własne możliwości przerzucać na dzieci. Trzeba się uporać ze swoimi niepowodzeniami, a dzieci nie traktować jako własności.

Zagadki dla dzieci

Zagadki dla dzieciKażde dziecko ma własną drogę i sposób rozwiązywania problemów, może się on różnić od naszego. Nawet jeśli staramy się dobrze wychowywać dzieci i kierować nimi tak jak uznajemy za słuszne. Musimy rozumieć, że po osiągnięciu pewnej miary samodzielności dobrze będzie dla wszystkich jeśli będą brały odpowiedzialność za swoje postępowanie. Wielu rodziców zarzuca swoje dzieci zabawami, grami, zajęciami dodatkowymi. Może się zdarzyć, że brakuje czasu na normalne życie, spokojne zjedzenie posiłku, ponieważ trzeba chodzić na zajęcia dodatkowe z muzyki, śpiewu lub języka obcego. warto przejawiać rozsądek.

Wystarczy tak kierować dziecko, aby mogło ono spokojnie rozwijać się, zauważając po drodze uroki życia. Matematyka i działania nie powinny być celem samym w sobie. Kiedy dziecko zrozumie, że może być ona wspaniałym narzędziem do realizowani celów, będzie się jej uczyło z chęcią, a nie z przymusu. Wszystko zależy od tego w jaki sposób przedstawiamy rzeczywistość. Żeby rozwijać się wspólnie można razem rozwiązywać zagadki dla dzieci, są one dobra formą rozrywki, pomagają zaangażować mózg.

Zagadki wymagają zaangażowania

Niektóre dzieci wprost je uwielbiają, szczególnie jeśli są chwalone, za to jak świetnie im idzie ich rozwiązywanie. Słowo przestrogi, jednak jest tu potrzebne, nie należy chwalić dziecka słowami w stylu: „jesteś zdolny”, Znacznie lepiej chwalić, podkreślając jego prace i zaangażowanie, a nie sam rezultat. Zauważanie tego, że jest pracowity, sprawia, że chce dalej się wysilać i nie boi się tak niepowodzeń, ponieważ rozumie, że nie za nie był chwalony. Nie został wtłoczony w szufladkę cudownego, wzorowego dziecka, ale jest chwalony za pracę i wysiłek, więc nie boi się pytań i rozumie, że czasami może mu coś nie wyjść.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here