Zakup pralki automatycznej w dobrej cenie

Sklepy AGD oferują szeroki wybór pralek automatycznych. Przed zakupem trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim ilość prania i jego częstotliwość oraz powierzchnię wolnego miejsca, które możemy przeznaczyć na urządzenie.

Pralki automatyczne są dzielone przede wszystkim pod względem sposobu otwierania bębna. Wyróżniamy sprzęt ładowany z przodu i z góry. Najbardziej popularne są modele otwierane z frontu, ponieważ uważane są za najbardziej wygodne. Dodatkowo, mają sporą ładowność a blat możemy wykorzystać do przechowywania drobnych rzeczy. Największe bębny pozwalają na załadowanie nawet 9 kg prania za jednym razem. Urządzenia ładowane od góry, również mają swoje zalety: często są węższe zabierają więc mniej miejsca w pomieszczeniu, a do swobodnego ładowania i rozładowywania nie potrzebujemy miejsca od frontu. Szczególnie jeśli sporo pierzesz, zwróć uwagę czy konkretny model posiada funkcję prania ekologicznego, dzięki czemu można zaoszczędzić dużo pieniędzy. Niektóre pralki automatyczne posiadają także specjalne funkcje skracające czas prania.

Nowe modele posiadają programy odplamiające, które do osiągnięcia zamierzonego efektu nie wymagają stosowania środków odplamiających. Takie udogodnienie przyda się szczególnie osobom, które mają w domu dzieci. Jeśli pralka automatyczna ma prać ubrania należące do alergików lub osób z wrażliwą skórą, dobrym rozwiązaniem może być zakup urządzenia z programem dokładnego płukania. Takie modele pobierają dodatkową ilość wody. Osoby zapracowane docenią funkcję programowania czasu rozpoczynania prania, dzięki czemu może ono rozpocząć się o dowolnej godzinie, nawet jeśli w tym czasie nie ma nikogo w domu.