Pokój nastolatka – pięć zasad urządzania

0
1774
Pokój nastolatka – pięć zasad urządzania

Młodzieżowa aranżacja rządzi się swoimi prawami! Pokój musi być modny, odzwierciedlać pasje i hobby nastolatka, a jednocześnie spełniać szereg cech praktycznych, dzięki którym zapewnione zostaną odpowiednie warunki do nauki, spania i odpoczynku. Podczas urządzania pokoju warto zaangażować nastolatka i pozwolić mu zadecydować o ważnych kwestiach, by czuł się w swoim pokoju komfortowo i swobodnie.

Zasada numer 1 – ulubione kolory

A co jeśli nastolatek wybierze granat lub czerń? To oczywiście nie problem! Kolory te są niezwykle modne i ponadczasowe. Wystarczy zestawić je w odpowiedni sposób z innymi barwami lub zagrać kolorami innych elementów, na przykład mebli, by wnętrze nie wyglądało zbyt ponuro.

Zasada numer 2 – pamiętaj, że to pokój nastolatka

Wnętrze powinno być urządzone według indywidualnych preferencji dziecka, a nie rodzica. Niestety często zapomina się o tym, że nastolatek ma własny gust, który niekoniecznie jest zgodny z zamysłem starszych. Warto jednak pozwolić mu realizować swoje plany, w tym także te dotyczące wyglądu jego pokoju. Pomoże w tym całkowite zaangażowanie dziecka w wyborze mebli, dodatków i tekstyliów do pokoju oraz pozwolenie mu zadecydować o ostatecznym wyborze.

Zasada numer 3 – pojemne i wygodne meble

W pokoju nastolatka powinna znaleźć się duża szafa typu komandor, która pomieści ubrania na każdy sezon, a także inne sprzęty, na przykład deskorolkę, rolki czy konsolę do tworzenia utworów muzycznych. Kolejnym ważnym meblem jest biurko, a także dopasowany do niego fotel. Biurko powinno mieć wystarczająco duży blat, który zapewni wystarczająco miejsca do nauki. Nie zapomnij o oświetleniu!

Zasada numer 4 – jak najmniej bałaganu

Wiele osób ma dylemat podczas tworzenia strefy sypialnianej w pokoju nastolatka. Zdania są podzielone między łóżkiem pojedynczym a rozkładaną kanapą. Częściej wybiera się łóżko, które można łatwiej i szybciej pościelić, niż poskładać i schować pościel do komory pod kanapą.

Zasada numer 5 – dekoracje odpowiednie dla wieku

Pokój młodzieżowy nabierze odpowiedniego stylu dzięki elementom dekoracyjnym z agatameble.pl, takim jak plakaty oraz tekstylia, szczególnie poduszki ozdobne. Warto wybrać motywy, które są obecnie na czasie, ale jednocześnie wpisują się w preferencje nastolatka.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here