Czy moje dziecko powinno nosić kask na hulajnodze?

0
932
hulajnoga

Wraz z rozwojem hulajnóg i wzrostem liczby dzieci jeżdżących na nich do szkoły i po okolicy, toczą się dyskusje na temat tego, czy dzieci powinny nosić kaski ochronne podczas jazdy na hulajnogach Scoot and Ride Highwaykick 1. Wątpliwości te tak naprawdę obejmują również rowery, deskorolki, wrotki i rolki.

Jak ważne jest noszenie kasku na hulajnodze Scoot and Ride Highwaykick 1 przez dzieci?

Wielu rodziców chce, aby ich dzieci nosiły kaski, gdy jeżdżą na hulajnogach Scoot and Ride Highwaykick 1, ale nie wdrażają ich wystarczająco wcześnie. Na przykład większość dzieci dostaje swoją pierwszą hulajnogę w wieku około 2 lat. W tym wieku jeżdżą z małą prędkością, a czasami nawet całkowicie rezygnują z całodziennych przejażdżek. Tak często widzi się rodziców taszczących rowery i hulajnogi, podczas gdy ich dzieci wycofały się z powrotem w bezpieczne miejsce do wózka, mamy lub taty, na ramiona lub po prostu biegają dookoła.

Gamę modelową Scoot and Ride Highwaykick 1 znajdziesz tutaj:

Powody, dla których dziecko powinno nosić kask

Podczas gdy na forach parentingowych opinie są podzielone, większość rodziców przeciwko kaskom w rzeczywistości usprawiedliwia bardziej zrelaksowaną postawę. Zamiast mieć nieodparty powód, aby ich nie nosić, istnieje miejski mit, że kaski mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Jednak jest więcej medycznych dowodów wskazujących na noszenie kasku na hulajnodze Scoot and Ride Highwaykick 1 niż przeciw.

Dlaczego Twoje dziecko powinno nosić kask na rowerze, deskorolce lub hulajnodze Scoot and Ride Highwaykick 1?

 • Zmniejsz obrażenia — Noszenie kasku może zmniejszyć ryzyko urazu głowy o 85%
 • Zacznij wcześnie nosić kask — Im szybciej dziecko staje się starsze i odważniejsze, tym większe jest prawdopodobieństwo wypadku. Noszenie kasku od najmłodszych lat sprawia, że ​​dzieci mogą nosić kask chętnie już jako nastolatek i dorosły.
 • Chroń miękkie czaszki — czaszki dziecięce są delikatniejsze i bardziej podatne na obrażenia
 • Dlaczego nie? – Pamiętanie o noszeniu kasku nie jest zbyt trudne i może stać się odruchem automatycznym, nie warto więc ryzykować, aby go po prostu nie nosić.
 • Akcesoria — Kaski są dostępne w szerokiej gamie fantastycznych wzorów i kolorów, więc potraktuj je jako okazję do akcesoriów!

Jak nakłonić dziecko do noszenia kasku na hulajnodze? Wskazówki dotyczące nakłaniania dzieci do noszenia kasku:

 • Zabierz dziecko na zakupy — włącz je w proces zakupu, poproś, aby wybrał ten, który mu się podoba
 • Bądź konsekwentny — powiedz dziecku, że musi nosić kask za każdym razem, a nie tylko czasami, a wkrótce stanie się to jego drugą naturą
 • Dopasowanie to podstawa — upewnij się, że kask jest dobrze dopasowany, aby był wygodny.
 • Daj przykład — konsekwentnie noś kask, dziecko będzie chciało być takie jak Ty.

Inne wskazówki dotyczące zakupu odpowiedniego kasku do jazdy na hulajnodze:

 • Wykonaj „test wypychania”, aby upewnić się, że kask jest dobrze dopasowany. Jeśli możesz popchnąć kask do tyłu, do przodu lub na boki po zamocowaniu zacisków, jest za duży.
 • Nie kupuj używanego kasku — nie ma możliwości sprawdzenia, czy poprzedni właściciel nie uszkodził go w wypadku.
 • Zawsze wymieniaj kaski po uderzeniu lub wypadku.

Noszenie kasku na hulajnodze – podsumowanie

Tak! Twoje dziecko powinno nosić kask podczas jazdy na rowerze lub hulajnodze. Powinieneś przyzwyczaić je do tego pomysłu jak najszybciej. Nie krępuj się i nie oszczędzaj na źle dopasowanym kasku — nie spodoba się on dziecku i nie będzie chciał go nosić. Głowa Twojego dziecka jest zdecydowanie warta bólu i kłopotów związanych z zakupem kasku i pamiętaniem o jego założeniu! Sprawdź też, jak wybrać pierwszą hulajnogę dla dziecka?

Sprawdź ofertę hulajnóg na Active Kid.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here