Gry dla dzieci

0
1222
Gry dla dzieci

Od wielu lat gry internetowe stanowią świetną rozrywkę, więc kwestią czasu było pojawienie się specjalnych odmian gier dla dzieci. Pozostaje pytanie, czy wszystkie gry dla dzieci są dla nich odpowiednie. Oczywiście, że nie! Na wielu stronach z grami gdzie odbiorcami są głównie, dzieci dość nieprzyjemnie zaskakującą sprawą jest fakt, iż, duży odłam tych gier stanowią gry przepełnione agresją, nienawiścią czy brakiem tolerancji. A takimi wartościami nie tylko dzieci, a nawet żaden człowiek nie powinien się kierować.

Co wiec zrobić w przypadku, gdy nie mamy pewności, iż gry dla dzieci są odpowiednie?

Gry dla dzieciPrzede wszystkim, jeśli zauważymy, iż dzieci korzystają z nielegalnych stron, musimy zadbać o zablokowanie do nich dostępu i pokazać swoim pociechom w pełni legalne serwisy proponujące gry dla dzieci. Chociażby bardzo popularny Facebook, gdzie dostępny jest podgląd do wszystkich uruchomionych gier lub aplikacji na koncie. Co jest świetnym sygnalizatorem, jeśli dzieci uruchamiają treści nie do końca dla nich przeznaczone. Wśród najmłodszych jest tendencja do tego, że jeśli dzieci lubią którąś z oglądanych przez siebie bajeczek, to potem pragną mieć wszystko oparte o motyw ulubionego bohatera z wybranej bajki. Na podstawie takich informacji również możemy wyszukać, świetne gry dla dzieci. Duża część stacji z bajkami posiada strony internetowe, na których mamy dostęp do szerokiej bazy obrazków, filmików, ale i również gier z popularnymi postaciami m.in. takimi jak:

  • Tom i Jerry
  • Scooby-Doo
  • Królik Bucks
  • Flinstonowie

I wiele innych. Oczywiście jak w przypadku każdych gier, najmłodsi również mają podział na kategorie. Co pozwala na rozrywkę dla każdego dziecka od kolorowanki, piłka nożna, gry dla dziewczyn, gry z klockami lego lub samochodowe.

Gry edukacyjne

Jak wiadomo, życie nie opiera się tylko na zabawie, więc również warto okazać zainteresowanie grami edukacyjnymi dla dzieci, w których poprzez zabawę mają możliwość nauki słów, zarówno polskich, jak i zagranicznych, kolorów, liczenia czy nawet rozwiązywania zagadek, przez które rozwija się logiczne myślenie. Odpowiadając na myśl przewodnią -, Czy gry internetowe są odpowiednie dla dzieci?, jeśli wszystko jest pod ścisłą kontrolą rodziców oraz w pełni legalnych serwisach to jak najbardziej tak, stanowi to dla dzieci świetny element przygód, gdzie oprócz samej zabawy mają możliwość rozwoju czy zapoznania się z funkcjonowaniem internetu, który obecnie stanowi podstawowy element rozwoju.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here