Jak leczyć astygmatyzm u dziecka?

0
484
Jak leczyć astygmatyzm u dziecka

Astygmatyzm to wada wzroku, która powoduje niewyraźne i nieostre widzenie obiektów znajdujących się w różnej odległości. Jest ona dość powszechna i dość często towarzyszy innym wadom wzroku, jak krótkowzroczność lub dalekowzroczność. Poznaj najważniejsze informacje dotyczące astygmatyzmu!

Czym jest astygmatyzm?

Astygmatyzm to problem zdrowotny, który dotyczy narządu wzroku. Pacjenci mający tą wadę wzroku mają kłopoty z ostrym widzeniem przedmiotów znajdujących się zarówno blisko, jak i daleko. Wada ta towarzyszy bardzo często innym wadom, takim jak krótkowzroczność lub dalekowzroczność. Wady wzroku powodują nieostre widzenie, ale również szereg problemów zdrowotnych. Dlatego bardzo ważne jest regularne wykonywanie badania wzroku u specjalisty w tej dziedzinie!

Za powstawanie astygmatyzmu odpowiedzialna jest nieprawidłowa budowa narządu widzenia, która powinna przypominać regularny i kulisty kształt. W przypadku tej wady wzroku ma ona kształt zbliżony do piłki do gry w rugby, dlatego też światło wpadające do oka nie skupia się w prawidłowy sposób na siatkówce oka. W efekcie powstaje rozmyty obraz, który uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie w czasie czytania, rysowania lub aktywności fizycznej.

Korekcja astygmatyzmu – co wybrać?

Astygmatyzm jest wadą wzroku, którą można korygować. W tym celu pacjent ma do wyboru dwa rozwiązania, mianowicie okulary oraz soczewki kontaktowe. Oba te rozwiązania posiadają wiele atutów, jak i pojedyncze wady. Tradycyjne okulary korekcyjne charakteryzuje ciekawa forma i kolor, który z pewnością zachęci małe dzieci do ich noszenia. Należy pamiętać, że produkt ten wymaga przyzwyczajenia się w każdym wieku. Dodatkowo okulary mogą się zsuwać lub utrudniać niektóre czynności, zwłaszcza w czasie bardzo aktywnej zabawy lub sportu. Okulary wymagają specjalnego dbania, jak i sporej uwagi. Zahaczone mogą spaść i ulec zniszczeniu.

Kolejną propozycją są soczewki kontaktowe, które nakłada się bezpośrednio na soczewkę oka. Sprawia to, że korekcja jest w ogóle niewidoczna dla osób z otoczenia. To niewątpliwy atut tego rozwiązania. Soczewki nie krępują ruchów, dlatego też polecane są osobom trenującym i wielu innym. Produkt ten można bez problemu dopasować do wady wzroku, jak i indywidualnych potrzeb pacjenta. Nowoczesne soczewki wyróżnia wysoka jakość i komfort noszenia w wielu sytuacjach.

Dlaczego warto wybrać soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe acuvue.pl to renomowana firma, która posiada wieloletnie doświadczenie w branży optycznej. Ich produkty wyróżnia wysoka jakość, ale i stosowanie innowacyjnych rozwiązań. W efekcie pacjenci otrzymują sprawdzone i bardzo funkcjonalne produkty. Oferowane soczewki wykonywane są z miękkich i przepuszczających tlen materiałów. Dodatkowo są one elastyczne i zabezpieczają przed promieniowaniem ultrafioletowym. Uwagę zwraca również bardzo bogata i różnorodna oferta, która pozwala w pełni dopasować produkt do wady wzroku pacjenta. Wybierz najlepsze rozwiązanie, które zapewni ci kompleksową korekcje oraz ochronę oczu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here