Pokój dla dwóch chłopców – jak go urządzić?

0
413
Pokój dla dwóch chłopców

Aranżacja pokoju dla dwóch chłopców jest projektem, któremu należy poświęcić nieco więcej czasu i zaangażowania, by móc uzyskać satysfakcjonujący efekt. Mowa w tym momencie nie tylko o pięknym i atrakcyjnym wyglądzie pomieszczenia dla mieszkańców, ale przede wszystkim o bezpiecznym, ergonomicznym, praktycznym i funkcjonalnym wnętrzu.

O czym należy pamiętać podczas urządzania pokoju dla dwóch chłopców?

Nawet jeśli nasze pociechy bardzo dobrze się dogadują, warto im ułatwić codzienne funkcjonowanie. Dlatego też aranżacja ich wspólnej przestrzeni powinna uwzględniać potrzeby każdego z chłopców, zwłaszcza w zakresie własnego biurka i krzesła, co w znacznym stopniu pozwoli na ograniczenie potencjalnych sporów. Jeżeli nie ma takiej możliwości to bardzo prostym, aczkolwiek praktycznym rozwiązaniem będzie zapewnienie oddzielnej szafki lub regału. W ten sposób każdy z chłopców zyska nieco przedmiotowości, tj. będzie miał do dyspozycji minimalną przestrzeń za zagospodarowanie swoich rzeczy, a także na realizowanie własnego hobby.

W kwestii związanej ze strefą wypoczynku i snu w momencie podjęcia decyzji o wyposażeniu pokoju w dwa łóżka jednoosobowe, warto, jest również pomyśleć o dwóch stolikach nocnych wyposażonych w lampki. Z kolei, gdy nie mamy takiej możliwości, ponieważ dysponujemy mniejszą powierzchnią, doskonale sprawdzi się łóżko piętrowe i oświetlenie typu LED. Oczywiście nie wolno zapominać także o wyborze odpowiedniego kolory oraz stylu wnętrza, łączącego kompromis między oczekiwaniami chłopców a aranżacją reszty domu.

Pokój dla chłopców – nie zapomnij o praktycznym systemie osłon okiennych

W przypadku urządzania pokoju dla dzieci, w tym także dla dwóch chłopców należy pamiętać nie tylko o odpowiednim wyposażeniu w zakresie meblu, zabawek, koloru ścian oraz stylu pomieszczenia, ale także warto, jest poświęcić troszkę więcej uwagi aranżacji okna. Dlaczego wspomniana kwestia jest taka ważna? Otóż odpowiednie nasłonecznienie pomieszczenia realnie wpływa na prawidłowy rozwój pociech. Swobodny dostęp zarówno do światła słonecznego, jak i możliwości dokładnego zaciemnienia pokoju w ciągu dnia w przypadku pomieszczeń przeznaczonych dla dzieci odgrywa bardzo ważną rolę.

Wśród systemów osłon okiennych, które cieszą się dużą popularnością na rynku i które doskonale sprawdzą się w pokoju dziecięcym, także tym przeznaczonym dla dwóch chłopców, znajdziemy takie rozwiązania jak np.:

  • żaluzje plisowane – dostępne u producenta https://anwis.pl/pl/rolety-zaluzje-plisowane to funkcjonalne, praktyczne, a przede wszystkim proste w obsłudze systemy, które dają możliwość zasłonięcia wybranej partii okna zarówno od dołu, jak i od góry, co stanowi duże ułatwienie w zakresie kontroli nad wpadającym słońcem i pozwala na stworzenie ciekawej aranżacji wnętrz;
  • żaluzje drewniane – to z pewnością jedne z piękniejszych i trwalszych rozwiązań, które dodadzą odrobinę elegancji do wnętrza pokoju dziecięcego, systemy pozwalają na swobodną regulację wpadającego światła, co jak wiadomo, jest niezwykle przydatne podczas odrabiania lekcji, dodatkowo żaluzje drewniane stanowią doskonały izolator temperatury, dzięki czemu w bardziej upalne dni w pomieszczeniu powinno być odczuwalnie chłodniej;
  • rolety fasadowe – stanowią doskonałą alternatywę dla rolet zewnętrznych, wspomniane bardzo uniwersalne i trwałe systemy osłon okiennych nie mają wpływu na wygląd wnętrza pokoju dziecka, chroniąc pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzaniem.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here