Pościel dla dzieci

0
866
Pościel dla dzieci

Jak wybrać odpowiednią pościel dla dzieci? -To pytanie zadaje sobie dużo przyszłych rodziców podczas kupowania całej wyprawki dla swojego dziecka. Na początku nie wiadomo od czego zacząć, na rynku jest dostępnych bardzo dużo różnych pościeli. Na początek musimy zastanowić się nad wielkością- ta oczywiście zależy od wzrostu, wieku dziecka, dobrze jest to dostosować co jakiś czas gdy jeszcze rośnie. Gdy dziecko ma do 2 lat – kołdra 80 x 100, 2-5 lat – 100 x 135, 5-10 lat – 140 x 200, ponad 10 lat – 160 x 200.

Pościel dla dzieci

Kolejna sprawa, jaki materiał wybrać? Gdy dziecko jest małe dużo czasu spędza w łóżeczku, warto więc zadbać o to żeby pościel była dobrej jakości, by zapewnić my więcej komfortu, dzięki temu lepiej śpi, z czasem się przekonasz, że warto było zainwestować w pościel lepszej jakości. Najczęściej można spotkać pościele z różnych odmian bawełny, są to naturalne włókna, charakteryzuje ją odporność na rozciąganie, higroskopijność, dobre trzymanie ciepła, brak reakcji uczuleniowej u dzieci oraz brak elektryzowania się. Najpopularniejsze włókna bawełniane: flanela, satyna i batyst- dobre na lato, adamaszek, kora, dżersej, perkal.

Pościel dla dzieciWybór odpowiedniego wypełnienia pościeli ma również duże znaczenie jeśli chodzi o komfort, wyróżniamy wkłady: syntetyczny lub antyalergiczny- miękkie, dobrze utrzymują ciepło, lekkie, ogranicza pocenie, kolejne rodzaj to puch lub pierz- są naturalne więc nie nadają się dla alergików, jest ciepła ale to idealne miejsce do gromadzenia się drobnoustrojów, ostatni typ to wełna- dobra wentylacja, jest całoroczna, dobra higroskopijność, nadaje się w przypadku alergii na roztocza.

Warto jest spędzić trochę czasu nad odpowiednim wyborem pościeli i jej, przecież zależy nam na tym żeby dzieci czuły się dobrze, spały tak jak należy. Przy dobrze dobranej pościeli unikniemy niepotrzebnych problemów z alergia, nadmiernym poceniem się. W przyszłości z pewnością nasze dzieci odwdzięczą się nam za dobra opiekę gdy były małe, za wybór takich szczegółów które wbrew pozorom są ważne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here