Rowerki dla dzieci

0
811
Bajki dla dzieci Disney

Po tym, jak dziecko opanowuje podstawowe umiejętności, jak chodzenie czy bieganie, przychodzi czas na dalszy rozwój motoryczny. Jedną z czynności, którą może wykonywać nawet półtoraroczne dziecko, jest jazda na rowerze. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jakie rowerki dla dzieci wybrać.

Rowerki dla dzieci

Istnieją różne rodzaje rowerków dla dzieci. Malutkie dziecko z pewnością doskonale poradzi sobie na rowerku biegowym. Jest to rower pozbawiony pedałów, na którym dziecko przemieszcza się, odpychając się nogami od podłoża. Istnieją rowerki biegowe dwukołowe, które pomagają również trenować balans, jak i rowerki trzy- lub czterokołowe.
Jeśli chcemy, aby oprócz możliwości rozwoju ruchowego i ćwiczeń fizycznych, dziecko ćwiczyło także poczucie równowagi, warto pozwolić mu ćwiczyć na rowerku biegowym z dwoma kółkami. Zanim wyjdziemy z dzieckiem na dwór na rowerek biegowy – dobrze jest pozwolić mu potrenować w domu, aby uniknąć nieprzyjemnych upadków na chodniku.
Jeśli dziecko nie czuje się komfortowo na dwukołowym rowerku, warto nabyć wersję trzy- lub czterokołową, która nie wymaga balansowania ciałem dla utrzymania równowagi. Wówczas jedyne na co musimy zwrócić uwagę, to rozmiar dopasowany do dziecka i ewentualne preferencje kolorystyczne małego użytkownika.

Rowerki dla dzieciOprócz rowerków biegowych, istnieją również zwykłe rowery z pedałami dla nieco starszych dzieci – maluch musi mieć dość sił, aby nogami wprawić rowerek w ruch.
Warto wybrać model wyposażony w kijek do prowadzenia rowerka: szczególnie na początku nauki jazdy na rowerze, dziecko nie poradzi sobie z każdą nierównością, a jazda pod górkę może się okazać zbyt trudna. Jednak jeśli model, który szczególnie przypadł dziecku do gustu, nie posiada kijka – zwróć uwagę, czy da się zamocować (na przykład za pomocą trytytki) zwykły kij od miotły. Kij jest również pomocny, gdy czterokołowy rowerek dla malucha pozbawiamy bocznych kółek: dziecko początkowo czuje się niepewnie i nie potrafi złapać równowagi.

Niezależnie od tego, na który rodzaj rowerka się zdecydujecie, warto zwrócić uwagę na trzy aspekty:

  • wygodne siodełko,
  • kółka dopasowane do nawierzchni, po której dziecko będzie jeździć (kółka pompowane zapewniają lepszą amortyzację, jednak nie są konieczne do jazdy po równych chodnikach),
  • preferencje dziecka co do wyglądu rowerka.

Miłej jazdy!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here