Ubezpieczenie z AC – dlaczego warto?

0
196
Ubezpieczenie z AC

Nie wszystkie osoby decydują się na ubezpieczenie z AC. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest bardzo prosta i są nią pieniądze. Dodatkowe zabezpieczenie może kosztować nawet 1000 złotych, co dla zwykłego Kowalskiego nie zawsze jest kwotą „do przetrawienia” Z drugiej strony trzeba pamiętać, że odszkodowanie z Autocasco może okazać się bardzo pomocne przy naprawie auta.

Kiedy odszkodowanie się należy?

Z Autocasco jest zupełnie inaczej niż z ubezpieczeniem za odpowiedzialność cywilną. AC nie jest obowiązkowe, podobnie zresztą jak NNW. Trzeba jednak pamiętać, że może być ono wypłacane również na korzyść osoby, która zawiniła i doprowadziła do wypadku. Jest to bardzo istotne, jeśli chce się np. naprawić samochód po stłuczce. Co ważne, odszkodowanie za uszkodzony pojazd z reguły pozwala pokryć większość szkód. A nawet jeśli nie jest to możliwe, to obniżenie kosztów naprawy o 5 – 10 tysięcy jest z punktu widzenia kierowcy bardzo opłacalne.

Serwisowanie i naprawa u mechanika

Odszkodowanie za uszkodzony samochód może okazać się niezbędne, jeśli np. właściciel auta chce się podjąć naprawy w profesjonalnym serwisie samochodowym. Koszty takiej usługi są zwykle znacznie wyższe niż w przypadku „zwykłych” mechaników lub blacharzy. Z drugiej strony ma się pewność, że auto zostało naprawione z wykorzystaniem oryginalnych i profesjonalnych części. Kierowca uzyskuje też – w postaci gwarancji – potwierdzenie jakości wykonania usługi. Dzięki temu nie trzeba się martwić, że samochód odmówi posłuszeństwa np. po przejechaniu 20 km od serwisu. Nie można też zapominać, że naprawa w ASO jest konieczna np. w kontekście obowiązywania gwarancji wydanej przez producenta samochodu. Osoba, która o tym zapomni, musi też liczyć się z tym, że ubezpieczenie AC może jej nie objąć.

Podsumowując, świadczenie AC to – inaczej mówiąc – zabezpieczenie finansowe, które należy traktować jako odszkodowanie za wypadek drogowy. Dzięki temu łatwiej chronić sweoje finanse zwłaszcza wtedy, jeśli posiada się duży, nowy i drogi samochód.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here