Wózki dziecięce

0
1518
Wózki dziecięce

Pojawienie się w domu małego dziecka wiąże się z ogromnymi zmianami w życiu rodziny. Jeśli dodatkowo jest to pierwsze dziecko, zmiany są diametralne i wymagają solidnych przygotowań.

Jednym z zajęć przyszłych rodziców oczekujących na przyjście na świat potomka jest kompletowanie wyprawki. Zazwyczaj zajmują się tym głównie kobiety, ponieważ to one z reguły są bardziej zaangażowane w opiekę nad maleństwem od pierwszych dni życia. Mężczyźni angażują się zwykle trochę później. Są jednak takie momenty, które angażują ojców bardziej. Może być to wybór fotelika samochodowego czy pierwszego pojazdu dla malucha.

Wybór fotelika jest bardzo ważny i wymaga dokładnego przemyślenia decyzji, ponieważ od tego może zależeć bezpieczeństwo naszej pociechy w samochodzie. A pierwsza podróż czeka dziecko już kilka dni po narodzinach.

Jeśli chodzi o wózki dziecięce, tutaj też przyda się bardziej techniczne spojrzenie, które oceni amortyzację czy zwrotność tego pierwszego pojazdu. Pamiętajmy, że wózek posłuży nam co najmniej kilka miesięcy, więc warto wybrać taki, z którego będziemy zadowoleni.

Oferta wózków jest obecnie bardzo bogata. Producenci prześcigają się w udogodnieniach i dodatkach zarówno dla rodziców, jak i dziecka. Nie dajmy się zwariować i zwróćmy uwagę przede wszystkim na te rzeczy, które są dla nas szczególnie istotne. Jeśli będziemy wózek wnosić po schodach, zwróćmy uwagę na jego wagę. Jeśli będziemy nim parkować na parterze można tę kwestię spokojnie pominąć i skupić się na innych elementach. Jeśli planujemy jeździć głównie po mieście, koła nie będą aż tak istotne. Co innego, gdy mieszkamy na przedmieściach lub w planach mamy częste wycieczki do parku czy lasu — wtedy warto zwrócić uwagę na duże, wygodne, pompowane koła, które będą nadawały się do jazdy terenowej.

4BABY – SHAPE, WÓZEK SPACEROWY

Bardzo ważna też w każdym przypadku będzie stabilność wózka, ponieważ to zapewnia dziecku bezpieczeństwo. Dobrze wyważony wózek nie przewróci się, nawet jeśli powiesimy na nim cięższą torbę. Zwróćmy uwagę również na łatwość prowadzenia, co ułatwi codzienną eksploatację.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here