Bajki dla dzieci Disney

0
798
Bajki dla dzieci Disney

Wytwórnia imienia Walta Disneya to druga pod względem wielkości wytwórnia filmowa na świecie. Ich produkcje od pokoleń znają dzieci i dorośli ze wszystkich zakątków ziemi. Najstarszym, najbardziej znanym i niezmiennie uwielbianym bohaterem jest Myszka Mickey. Pierwszy raz pojawił się na ekranie w 1928 roku i do tamtej pory stale zyskiwał na popularności. Mało kto wie, że początkowo sam Walt Disney podkładał głos pod mysiego bohatera Z czasem Mickey wraz ze swoim przyjacielem Kaczorem Donaldem i przyjaciółką Myszką Minnie stali się ikonami, symbolami filmów animowanych dla dzieci, a ich wizerunek wciąż jest wykorzystywany na ubraniach i gadżetach dziecięcych i młodzieżowych.

Twórca Walter Disney zmarł na chorobę nowotworową w 1966 roku, ale pozostawił po sobie wytwórnię filmową, która niezmiennie tworzy piękne, wzruszające i bawiące kolejne pokolenia najmłodszych. Wytwórnia jego imienia kontynuuje zaczęte przez niego dzieło, opierając się na wyznaczonych przez Disneya zasadach. Obecnie oprócz animacji tworzone są również wielkie produkcje filmowe jak Gwiezdne wojny, Władca Pierścienia, czy seria filmów Marvel o superbohaterach. Poza tym Disney posiada również kanał telewizyjny Disney Channel.

Bajki dla dzieci Disney

Bajki dla dzieci DisneyNajbardziej znane bajki dla dzieci Disney z lat 90′ to z pewnością Król Lew, Mulan, Pocahontas, 101 Dalmatyńczyków, Aladyn, Dzwonnik z Notre Dame i wiele innych pamiętanych przez rodziców obecnego pokolenia dzieci. Lata 90′ były dla wytwórni Disneya dużym krokiem naprzód i ogromnym produkcyjnym sukcesem. Dlatego nie bez powodu, Walt Disney Pictures decyduje się na produkcję ich remake’ów. I tak oto w 2019 roku na ekranach kin ponownie pojawił się Król Lew znowu przyciągając miliony widzów i podobnie jak 20 lat temu wzruszał, wywoływał ciarki wspomnienia. W 2020 roku mamy premierę nowej filmowej wersji Mulan, ale to na pewno nie ostatni remake, jaki szykuje dla nas Disney.

Oprócz starych, znanych produkcji, Disney Pixar wciąż zasypuje nas nowościami. Obecnie na ekrany kin wchodzi animacja pod tytułem Naprzód. Niedawno z kolei mali widzowie doczekali się drugiej części światowego hitu Krainy Lodu.

Należy przyznać, że każda z produkcji Disneya to najwyższa jakość animacji i niebanalny scenariusz, dlatego cieszą się tak ogromną rzeszą fanów i od pokoleń nie mają sobie równych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here