Co to jest cukrzyca i jak się ją leczy?

0
977
Co to jest cukrzyca i jak się ją leczy

Cukrzyca jest częstą chorobą i niestety dosyć dotkliwą. Mianowicie obecnie medycyna jest w stanie zmniejszyć jej skutki, ale całkowite wyleczenie nie jest możliwe. W dużym skrócie osoby z tą dolegliwością muszą się nastawiać na dietę oraz zastrzyki z insuliny przez całe życie.

Co to jest cukrzyca i jak się ją leczy?

Cukrzycą nazywa się chorobę prowadzącą do zaburzenie wydzielania insuliny. Ten hormon jest odpowiedzialny właśnie za gospodarkę glukozą i innymi węglowodanami. Jego niedobory mogą prowadzić do solidnego rozstroju organizmu i wielu komplikacji.

Ponieważ ciało przestaje wydajnie kontrolować ilość insuliny, diabetycy muszą dbać o ten aspekt życia samodzielnie. I tutaj wkraczają glukometry i pompy insulinowe.

Te pierwsze służą w telegraficznym skrócie, do mierzenia poziomu cukru. Możemy tutaj wyróżnić dwa typy urządzeń. Pierwsze to mierniki ręczne, które działają przez nacięcie palca.

Drugie są montowane na dłuższy czas na ramieniu. Pomiar cukru jest o wiele łatwiejszy, bo przebiega za pośrednictwem przyłożenia telefonu z dedykowaną aplikacją.

Oczywiście trzeba nie tylko kontrolować stężenie, ale też dbać o to, aby nie rosło ono do niebezpiecznych ilości. O to pomagają zadbać strzykawki oraz właśnie pompy insulinowe.

Jak działa pompa insulinowa?

Diabetycy muszą prowadzić dosyć rygorystyczny tryb życia. Poziom cukru mierzą przed każdym posiłkiem. W zależności od tego stężenia, aplikują sobie odpowiednie ilości insuliny.

Niestety wszyscy jesteśmy ludźmi. Może więc dojść zarówno do błędu w pomiarze, jak i w ilości wstrzykniętego hormonu. Obydwie te sytuacje zakończą się tragicznie. Cukrzyk po takiej pomyłce może nawet zemdleć.

Dlatego właśnie pompy insulinowe są tak wielką innowacją. To niewielkie urządzenie diabetycy noszą na pasie lub w niewielkim plecaczku.

Przez całą dobę oddaje ono do krwi niewielkie dawki insuliny. Przed posiłkami musimy pamiętać, aby zaaplikować sobie ekstra porcję.

Pompy insulinowe, jak i inne urządzenia do walki z chorobą bez problemu kupimy na stronie: sklep dla cukrzyków diabetyk24.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here