Filmy dla dzieci

0
1055
Filmy dla dzieci

Każdy z nas ma styczność z filmografią już od najmłodszych lat. Istnieje wiele filmów, które przeznaczone są dla najmłodszych. Szczególną popularność w ostatnich latach zyskały kanały telewizyjne z kreskówkami dla dzieci. Takie stacje jak Cartoon Network, Disney Channel, Mini Mini, czy Jetix codziennie przyciągają przed odbiorniki tysiące dzieciaków. Dlaczego się tak dzieje?

Filmy dla dzieci

Filmy dla dzieciBajki te są atrakcyjne przede wszystkim dlatego, że pokazują nierealny świat w sposób kolorowy. Oprócz tego nierzadko mają niebanalną fabułę, która potrafi zainteresować nawet najmłodszego widza. Filmy dla dzieci są zazwyczaj całkowicie zdubbingowane. Jest to o tyle ważne, że maluchy nie potrafią jeszcze czytać. Wielkim plusem jest też polskie tłumaczenie tekstów bajek. Często są one śmieszne. Dlatego też dzieci uwielbiają oglądać seriale animowane i filmy.

Najlepsze filmy dla dzieci mają to do siebie, że są atrakcyjne także dla dorosłych. Kto z nas dorosłych nie zaśmiał się z najbardziej kultowych tekstów z bajki Shrek. Kto z nas nie uwielbia sławnych na całym świecie (i genialnie przetłumaczonych i zagranych) Pingwinów z Madagaskaru. Siła tych animacji tkwi także w pięknie przygotowanej kresce oraz w coraz częściej wykorzystywanych efektach 3D.

Wartościowe kio dla dzieci

Jednak najciekawsze i najsławniejsze filmy dla dzieci ukazują wartości etyczne i uczą dzieci o wielu ważnych sprawach. Prym wiodą tutaj bajki Disney’a, które oprócz pięknej oprawy audiowizualnej (piosenki z filmów Disney’a są hitami nawet wiele lat po premierach filmów, w których się pojawiały) niosą ze sobą naukę o przyjaźni, lojalności, miłości, szanowaniu bliźniego itp. Nic dziwnego, że często wraca się przed ekran, by kolejny raz obejrzeć swoje ulubione animacje.

O popularności bajek dla dzieci może świadczyć też fakt, że postacie w nich występujące są często przedstawiane na innych produktach. Chyba każdy z nas widział kiedyś zabawkę z postacią z bajki. Równie modne są ubrania z postaciami z bajek. Bluzy ze Spidermanem, spodnie z ZygZakiem McQueenem, czy sukienki z Elzą nie są żadnym wyszukanym produktem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here