Wyprawka dla noworodka

0
1003
Wyprawka dla noworodka

Wyprawka dla niemowlaka to jeden z najważniejszych elementów podczas przygotowywania się na parzyście na świat potomstwa. Każdy rodzic już podczas trwania ciąży gromadzi różnego rodzaju rzeczy, które będą niezbędne do opieki nad maluszkiem.

Wyprawka dla noworodka

Wyprawka dla noworodkaWyprawka dla noworodka jaką należy zgromadzić uzależniona jest od płci dziecka. Niektóre elementy będą się nieco różniły od siebie, ze względu na jego zastosowanie i różnice płciowe. Jednak większość artykułów jest taka sama, a posiadanie ich ułatwia zajmowanie się wychowankiem. Aby dobrze dobrać wszystkie akcesoria należy rozpatrywać je w pewnych grupach, zgodnie z ich przeznaczeniem. Zaczynając od ubranek każdy rodzic powinien zakupić parę śpioszków, bluzeczek, pajacyków, skarpetek, czapeczek, a także jednopalcowych rękawiczek, które zapobiegają drapaniu się dziecka. Należy także zadbać o grubsze ubranka. Dobór okrycia uzależniony jest także od pory roku, w jakiej maluch przyjdzie na świat. Kolejna grupą akcesoriów są rzeczy do higieny dziecka. Opiekunowie powinni posiadać w domu płyn do mycia ciała niemowlaka, płyn do włosów, oliwkę i olejek do natłuszczania skóry, różnego rodzaju kremy do higieny pępowiny i skóry dziecka, kremy na otarcia, chusteczki nawilżane. Bardzo ważnymi produktami są pampersy, które w pierwszych miesiącach zużywane są w niezliczonych ilościach.

Akcesoria do spożywania posiłków dla dzieci

Innymi produktami, które muszą znaleźć się w wyprawce są produkty do jedzenia i odżywania maluszka. Rodzice powinni zaopatrzyć się w butelki, smoczki, strzykawki do żywienia, szczoteczki do mycia naczynek czy podgrzewacz do pokarmów. W przypadku, gdy matka nie może karmić dziecka, warto zakupić laktator do odciągania mleka.
Dodatkowymi akcesoriami, które muszą znaleźć się na wyposażeniu są łóżeczko, nosidełko, przewijak, beciki i rożki do noszenia dziecka, fotelik samochodowy, wózek, torba na różnego rodzaju akcesoria, termometr, waga dla niemowlaka itp.
Kompletując wyprawkę dla niemowlaka należy rozważnie i z uwagą dobierać produkty. Pamiętać o tym, aby każdy z nich posiadał odpowiednie atesty i certyfikaty oraz oznaczenia, które dopuszczają stosowanie ich dla dzieci poniżej pierwszego roku życia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here