Fotelik 9-18 z funkcją spania – bezpieczeństwo i komfort w jednym

0
1291
Fotelik 9-18 z funkcją spania – bezpieczeństwo i komfort w jednym

Długa podróż samochodem często wywołuje w dzieciach zmęczenie. Jazda w foteliku nie zapewnia im jednak komfortu, którego potrzebują, by zasnąć. Rozwiązaniem tego problemu jest fotelik 9-18 z funkcją spania – wygodne i bezpieczne siedzisko dla pasażerów, którzy wyrośli już z nosidełka.

Fotelik 9-18 z funkcją spania – mechanizm działania

Sposób działania fotelika z funkcją spania jest bardzo prosty – tego typu siedzisko posiada możliwość odchylenia oparcia pod kątem, który pozwala dzieciom na komfortowy sen. W przypadku fotelików z zakresu wagowego 9-18 kg jest to szczególnie wygodne, gdyż są one montowane tyłem do kierunku jazdy, w związku z czym kąt odchylenia oparcia nie jest ograniczany przez kanapę (co ma miejsce w modelach montowanych przodem do kierunku jazdy).

Taki sposób przewożenia dzieci jest nie tylko wygodny, ale również bardzo bezpieczny. Mimo że przepisy Unii Europejskiej nie wymagają, by pasażerowie do 18 kg podróżowali w fotelikach montowanych tyłem do kierunku jazdy, to nie ulega jednak wątpliwości, że  to właśnie ta metoda zapewnia im największą ochronę. Podczas ewentualnych wypadków foteliki RWF przyjmują na siebie znaczną część uderzenia, która w przeciwnym razie spadłaby prosto na niewykształcone jeszcze ciało dziecka.

Fotelik samochodowy 9-18 – jak wybrać?

Decydując się na zakup fotelika 9-18 z funkcją spania, należy pamiętać o wszystkich cechach, jakimi powinien się odznaczać dobry fotelik 9-18. Jedną z podstawowych jest wspomniana już możliwość montażu tyłem do kierunku jazdy, dzięki której dzieci otrzymują dodatkową ochronę głowy, kręgosłupa i kręgów szyjnych.

Bardzo istotne jest również, by interesujący nas model fotelika z funkcją spania posiadał pięciopunktową uprząż bezpieczeństwa.  W przeciwieństwie do dorosłych, dzieci nie mają jeszcze dobrze wykształconej miednicy, która pozwalałaby na prawidłowe przeprowadzenie standardowych pasów samochodowych. Pięciopunktowy pas rozwiązuje ten problem, utrzymując małych pasażerów wewnątrz fotelika podczas ewentualnych zderzeń.

Kolejną kluczową kwestią jest możliwość regulacji siedziska i oparcia tak, by jak najlepiej odpowiadały rozwijającej się sylwetce dziecka. Dopasowanie do ciała malca nie tylko zapewnia mu komfort, ale także znacznie zwiększa jego bezpieczeństwo w razie potencjalnego wypadku. Z tego względu również istotne jest, by fotelik 9-18 z funkcją spania posiadał system ochrony bocznej, który amortyzuje siłę uderzenia bocznego.

Na rynku znaleźć można wiele modeli fotelików samochodowych 9-18, które zapewniają małym pasażerom wygodę, bezpieczeństwo oraz możliwość spokojnego i komfortowego snu. Na stronie https://boboking.pl/fotelik-9-18-kg możecie zapoznać się z dostępnymi produktami, które odznaczają się wysoką jakością, dobrymi ocenami w testach bezpieczeństwa (jak ADAC i test PLUS dla fotelików RWF) oraz zróżnicowanym stylem. Otrzymacie tam również możliwość konsultacji ze specjalistą, który pomoże dobrać model dopasowany do Waszych indywidualnych potrzeb. Zakup fotelika 9-18 z funkcją spania powinien bowiem być podyktowany nie tylko standardami bezpieczeństwa, ale również wymogami, stylem życia i oczekiwaniami potencjalnych użytkowników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here