Huśtawka dla dzieci

0
880
Huśtawka dla dzieci

Już w łonie matki nasze dziecko przyzwyczajane jest do kołysania. Każdy ruch matki to świetny rollercoaster dla płodu. Kiedy już maluszek przychodzi na świat, bierzemy go na ręce i lulamy. Kołyszemy do snu, bujamy, by było spokojne. Każdy etap życia naszego maluszka to ciągły odruch bujania. Naturalne bujanie na rękach, może już zastąpić huśtawka dla dzieci.

Huśtawka dla dzieci

Huśtawka dla dzieciKiedy dziecko jest nieco większe, pierwszą jego huśtawką, staje się leżaczek hybrydowy. Jest to bujak napędzany elektrycznie. Nasze dziecko, bez niczyjej pomocy, buja się leżąc sobie spokojnie w foteliku. Taki bujak cząstki służy nam do usypiania, czy uspokajania dziecka. Kolejną huśtawką, jest już nieco większa huśtawką hybrydowa. W niej jednak dziecko musi potrafić już siedzieć. Ma barierkę zabezpieczającą i pasy, którymi przypina się malucha, by ten nie wypadł. Taką huśtawką może stać w domu, ale również na dworze. Jest ona małych rozmiarów, więc bez problemu może stać w salonie. Wprowadzona w ruch buja się bez przerwy, dopóki jej nie zatrzymamy.

Huśtawka ogrodowa

Następna jest już huśtawka ogrodowa niezbyt wysoka.Taka, by maluszek mógł sam się huśtać. Koniecznie musi być jeszcze z fotelikiem w który maluch wsiada. Ważne jest zabezpieczenie dziecka, przed upadkiem. Kiedy nasz maluch już dorośnie możemy zafundować mu plac zabaw, jak z bajki. Z ogromnymi huśtawkami i zjeżdżalniami. I tutaj można już pokusić się o huśtawkę, kładkę lub też bocianie gniazdo. Są one bez zabezpieczeń, więc trzeba pilnować dziecko, by nie spadło.

Na rynku są też różne huśtawki ogrodowe, dla kilku osób. Wisząca ławka bujana pozwoli na to, by wspólnie bujać się z maluszkiem. Oprócz tego są też różnego rodzaju hamaki, czy też kokony, w które można wsadzić naszego maluszka i otulić, by czuł się bezpiecznie. Kiedy nie mamy miejsca na zamontowanie huśtawki w domu czy w ogrodzie, pozostaje nam korzystanie z publicznych placów zabaw dla dzieci. Tam również dziecko może się pobujać na huśtawce. Taki sprzęt na pewno ma atesty bezpieczeństwa, więc naszemu dziecku nie powinna stać się krzywda.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here