Zalety zabaw kreatywnych z masą plastyczną

0
523
glina rzeźbiarska

Kreatywne zabawy dla dzieci to bardzo dobry sposób na spędzenie czasu wolnego. Zabawki mogą być interesującą i mądrą alternatywą dla telewizji oraz dla gier komputerowych. Warto wybierać produkty, które pobudzają wyobraźnię i wspierają rozwój dziecka w każdym wieku. Interesującą zabawką dla dzieci jest glina rzeźbiarska, pozwala spędzić czas na pasjonującym i kreatywnym zajęciu, jakim jest tworzenie. Możesz ją kupić np. na stronie: https://3xk.pl/pol_m_Artykuly-szkolne_Artykuly-Plastyczne_Glina-1514.html.

Jakie są zalety zabawek kreatywnych?

Zabawa gliną rzeźbiarską lub masą plastyczną to czysta przyjemność. Związane jest to ze specyfiką produktów. Zapewniają miłe doznania sensoryczne, wykazując przez to działanie terapeutyczne, to doskonałe zajęcie dla nerwusów lub dla osób, które chcą się zrelaksować. Z tego względu po masy plastyczne sięgają też dorośli. Glina rzeźbiarska pomaga poprawić zdolności manuale, co jest bardzo korzystne dla dzieci. Mali artyści mogą tworzyć ciekawe przedmioty, oryginalne projekty. Materiał występuje w wielu interesujących kolorach, co pozwala uzyskać nietuzinkowe dekoracje. Dużą zaletą produktu jest jego trwałość. Można lepić dowolne kształty, aby następnie ponownie użyć zabawki. Glina powinna być przechowywana w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Pod wpływem ciepła dłoni materiał miękkie i można lepić z niego różne kształty. Dany wyrób można wypalić w wysokiej temperaturze i pomalować. To idealna metoda na tworzenie naczyń do dziecięcej kuchni lub autorskiej biżuterii.

Przykłady zabaw z gliną

Glina rzeźbiarska ma wiele zastosowań, to doskonały zamiennik dla plasteliny oraz dla modeliny. Jest to materiał naturalny, dlatego jest bezpieczny dla dziecka, nie wywołuje alergii, jest bezzapachowy. Z gliny można wytwarzać wiele przedmiotów. Mogą być to figurki ulubionych zwierząt lub postaci z bajek, można wyklejać nią tekturę, tworząc ciekawe, sensoryczne obrazy. To też sposób na wykonanie swojego breloczka do kluczy lub biżuterii. Glinę rzeźbiarką wykorzystuje się też do produkcji naczyń, dekoracji domowych. Niektóre materiały mają bardzo użyteczną cechę — same się utwardzają. To doskonała forma zabawy dla dzieci, gotowych projektów nie trzeba wypalać, wystarczy zostawić je do wyschnięcia. Są bardzo twarde oraz wytrzymałe. W ten sposób można stworzyć ciekawy naszyjnik, pojemnik na kredki lub dekorację na szafkę. Z gliny rzeźbiarskiej lub z innej masy plastycznej robi się prezenty i dekoracje dla bliskich z okazji np. Dnia Matki, lub Dnia Dziadka. Dzieci uwielbiają zabawy, w których mogą się wykazać i stworzyć coś niepowtarzalnego, dodatkową atrakcją jest wręczenie prezentu bliskiej osobie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here