Jak prawidłowo układać niemowlaka do snu?

0
1090
sen niemowlaka

W przypadku najmniejszych dzieci stres może pojawić się tak naprawdę zawsze i każdego dnia. Rodzice mający dziecko po raz pierwszy denerwują się wszystkim, cały czas wyglądają swoje maluchy i Sprawdzają czy wszystko z nimi jest w porządku. Mogą wyjątkowo stresować się chociażby ze względu na informacje dotyczące tak zwanej śmierci łóżeczkowej. Każdego roku kilkaset dzieci w Polsce czy na całym świecie umiera właśnie w totalnie niewyjaśniony sposób co nazywane jest syndromem śmierci łóżeczkowej.

Młodzi rodzice dostają zatem bardzo szczegółowe zalecenia dotyczące tego jak prawidłowo układać niemowlaka do snu. Więcej na ten temat można przeczytać między innymi na stronie http://www.zabobon.pl/niemowle-spi-z-otwarta-buzia/. Rzeczywiście wszelkie te porady trzeba sobie wziąć bardzo mocno do serca po prawidłowy sposób układania niemowlaka do snu powinien być opanowane przez rodziców już od pierwszych dni.

W jaki sposób kłaść niemowlaka do snu?

Jedna z bardzo ważnych informacji dotyczy kładzenia dziecka do snu w czapeczce. W taki sposób postępowały nasze matki i babcię jednak współczesna medycyna daje odpowiedź na to, że nie jest to najlepszy sposób postępowania. Aby zminimalizować ryzyko tak zwanego syndromu śmierci łóżeczkowej nie należy zakładać do snu maluszkowi czapeczki.

Bardzo ważne jest przygotowanie samego łóżeczko do położenia w nim niemowlaka w sposób bezpieczny. Dziecko powinno leżeć na płasko i mieć pod główką ewentualnie bardzo cienką poduszeczkę dedykowaną dla niemowlaków. Maluch a najlepiej nie nagrywać kołderką czy kocykiem bo może się po prostu pod nim zakopać i nie umieć spod niej wyjść. Dlatego właśnie maluszki najlepiej układać do snu w takich specjalnych śpiworkach dedykowanych dla najmłodszych. Dzięki temu zminimalizuje się ryzyko nakrycia się dziecka kocykiem czy o tułaczem.

Trzeba pamiętać o prawidłowym nawilżeniu powietrza w pokoju przeznaczonym dla dziecka. W tym celu można używać między innymi różnego rodzaju nawilżaczy. Jeżeli maluszek będzie spał z otwartą buzią to może po prostu mu wyschnąć gardełko i wtedy będzie czuł dyskomfort i pieczenie. Nie wszystkie dzieci chcą spać ze smoczkiem i dlatego czasami ta buzia jest otwarta. Maluszka warto też przykładać co jakiś czas na drugą stronę tak by nie doszło do pojawienia się nieprawidłowości w rozwoju układu kostnego. Można dziecko układać do snu na brzuszku, jednak tak naprawdę trzeba być wtedy cały czas przy nim bo maluszek może po prostu zakopać buzię w poduszki czy materacyk i mieć poważne trudności z oddychaniem.

Przeczytaj też: http://www.centerfence.pl/jaki-prezent-wybrac-dla-dziecka-na-pierwsze-urodziny/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here