Poród przed czasem

0
1699
poród przed czasem
fot. pexels.com

Wiele kobiet w trakcie bycia w ciąży martwi się o to, by wszystko było w porządku. Panie nierzadko planują naturalny poród, jednak w praktyce bywa różnie i zdarza się, że poród następuje przez cesarskie cięcie, przed terminem.

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/porod-przedwczesny/

Po pierwsze: bez stresu!

Jeśli jesteś w ciąży, nie denerwuj się na zapas, czy wszystko będzie dobrze, bo nie na wszystko masz wpływ. Pamiętaj, że jesteś pod opieką lekarzy, którzy kontrolują twój stan zdrowia i z pewnością nie podejmą żadnych decyzji, które będą mogły wpłynąć negatywnie na ciebie i na twoje dziecko.

Poza tym, obecna medycyna pozwala na o wiele więcej, niż jak to bywało kilkadziesiąt lat temu. Obecnie porody kończą się sukcesem dla matki i dziecka.

Przedwczesny poród

Niestety lekarze nie są w stanie wszystkiego przewidzieć i termin porodu ustala sama matka natura. Czasem termin ten znacznie się opóźnia, a czasem następuje mocno przed czasem. Dzieci, które rodzą się wcześniej mogą mieć problem z przeżyciem, ze względu na to, iż nie zaszedł pełen cykl rozwoju, który przygotowuje je do przyjścia na świat.

Jeśli lekarzom uda się uratować maleństwo, które urodziło się o wiele wcześniej, istnieje ryzyko, iż będzie ono bardziej chorowite, niż rówieśnicy, a nawet może mieć problem z rozwojem psychicznym, w tym samym tempie, co inne dzieci.

Dzieci, które rodzą się wcześniej również mogą osiągać gorsze wyniki w nauce i być narażone na różne zaburzenia neurologiczne.

Poród przed terminem

Terminologia porodu przedwczesnego zakłada urodzenie się dziecka wcześniej niż w trzydziestym siódmym tygodniu albo przed 259 dniem. Jeśli spędzi w brzuchu matki minimum 259 dni, to nie jest to poród przed terminem.

Nie wiadomo, dlaczego dzieci rodzą się przed terminem, zwłaszcza iż nierzadko są to przypadki z wzorowo noszonych ciąży. Niemniej jednak obecne aparatury, w które wyposażone są szpitale, są przygotowane do walki o podtrzymanie dzieci z wcześniejszych porodów.

Będąc w ciąży, pamiętaj, aby nie narażać się na stres, który nie jest przyjacielem żadnego organizmu. Unikaj sytuacji, w których możesz ulec zdenerwowaniu lub zamartwianiu się – ciesz się stanem błogosławionym!

Zobacz też: http://www.mamandi.pl/kolysanki-dla-dzieci/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here