Jak wyposażyć plac zabaw w ogrodzie i na działce?

0
1167
Jak wyposażyć plac zabaw w ogrodzie i na działce?

Zabawa na świeżym powietrzu jest bardzo ważnym czynnikiem, warunkującym jego harmonijny rozwój i zdrowie każdego dziecka. Nie ma również niczego, co bardziej cieszy dorosłego, niż uśmiechnięte, szczęśliwe dziecko. Beztroska aktywność na zewnątrz jest nie tylko fantastyczną formą spędzania wolnego czasu. Wprawia również w doskonały nastrój, pozwala się odstresować i zapomnieć o problemach, wpływa na prawidłowe kształtowanie się układu nerwowego oraz pomaga dziecku uczyć się budować zdrowe relacje społeczne z rówieśnikami. Doskonałym miejscem do swobodnej zabawy na świeżym powietrzu jest plac zabaw. Dzieci wprost uwielbiają się huśtać, kręcić na karuzeli, zjeżdżać na zjeżdżalni, czy wspinać na różnego rodzaju konstrukcje. Ćwiczą w ten sposób zmysł równowagi oraz przełamują własne lęki i słabości. Młodsze pociechy z kolei mają ogromną frajdę z zabawy w piaskownicy. Warto więc przygotować dziecku plac zabaw w ogrodzie, jeśli mamy taką możliwość. Nie sposób wyobrazić sobie również placówki oświatowo – wychowawcze, typu żłobek, przedszkole, czy szkoła, bez odpowiednio dostosowanego do wieku dzieci placu zabaw. Jednak jak zaaranżować plac zabaw, żeby był on nie tylko atrakcyjny dla dziecka, ale przede wszystkim bezpieczny?

Profesjonalnie przygotowany plac zabaw

W pierwszej kolejności należy zadbać o bezpieczeństwo. Bez względu na to, czy ma to być plac zabaw na działce prywatnej, z którego będzie korzystała nasza pociecha wraz z kolegami i koleżankami, czy plac zabaw w miejscu sprawowania opieki nad większą grupą dzieci, musi być to przestrzeń wykonana z dbałością o każdy szczegół. Materiały poszczególnych elementów palcu zabaw muszą być trwałe, wysokiej jakości, poddane rygorystycznym kontrolom w procesie ich produkcji oraz spełniające wymagane normy bezpieczeństwa. Warto, aby w przypadku dzieci młodszych plac zabaw był wyłożony specjalnym, miękkim podłożem. Oczywiście wymagane są regularne kontrole i przeglądy konstrukcji zamontowanych na placu zabaw.

Ciekawe rozwiązania

Czasami trudno zdecydować o tym, co dokładnie znajdzie się na placu zabaw. Warto w tym celu sięgnąć po inspiracje i pomysły z już zrealizowanych przestrzeni do zabawy na świeżym powietrzu. Firma Moje Bambino oferuje Państwu gotowe projekty placy zabaw dla dzieci. Dostosujemy elementy do indywidualnych wymagań placówki, czy prywatnego terenu. Innej aranżacji wymagają place zabaw dla dzieci najmłodszych, a innej dla nieco starszych maluchów. Istnieje możliwość wyboru zarówno gotowych zestawów, jak i pojedynczych elementów, typu: zjeżdżalnia, huśtawka, karuzela, piaskownica, ścianka wspinaczkowa, równoważnia, czy bujak sprężynowy. Można je komponować dowolnie, wg własnego pomysłu.

Plac zabaw daje mnóstwo frajdy dzieciom, a rodzice mogą mieć pewność, że ich latorośl spożytkuje nieskończone pokłady energii w zdrowy i bezpieczny sposób.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here