Które zabiegi kosmetyczne, są niedozwolone w ciąży?

0
1825
Zabiegi kosmetyczne niedozwolone w ciąży

Podczas ciąży dochodzi do wielu zmian w organizmie kobiety. Zmienia się jej cera, włosy, a nawet paznokcie. Za to wszystko odpowiedzialna jest zwiększona przemiana materii i krążenie krwi. Wszelkiego rodzaju zmiany, który zachodzą podczas ciąży, wpływają również na zdrowie rozwijającego się w brzuchu przyszłej mamy dziecka. Właśnie dlatego, należy wystrzegać się niebezpiecznych zachowań.

Zabiegi kosmetyczne niedozwolone w ciąży

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja diamentowa jest to zabieg kosmetyczny, który polega na kontrolowanym ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie. Jest to łagodny zabieg, mimo to jest odradzany kobietom ciężarnym. Ponieważ skóra po zabiegu jest delikatniejsza, bardziej podatna na przebarwienia, które mogą pojawić się pod wpływem promieni słonecznych.

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny jest to zabieg, podczas którego usuwane są martwe komórki naskórka oraz sebum. Taki peeling jest przeprowadzany za pomocą specjalnej szpatułki, która emituje ultradźwięki. Jest to rodzaj zabiegu, który ze względu na działanie ultradźwięków, nie powinien być wykonywany u kobiet ciężarnych.

Przeczytaj też: http://www.petitbaby.pl/wysypka-u-dziecka-na-co-moze-wskazywac/

Peelingi chemiczne

Zabieg z użyciem kwasu chemicznego, polega na aplikowaniu go na uprzednio oczyszczoną skórę. Można nałożyć tylko jedną lub kilka warstw. Rodzaj preparatu zawsze jest dobierany indywidualnie, do rodzaju cery oraz naszych oczekiwań. Taki zabieg nie jest polecany kobietom w ciąży, ponieważ mogą po nim wystąpić przebarwienia. Kolejny argument, który przemawia za tym, że kobiety ciężarne nie powinny wykonywać kwasów, to skutki uboczne, które mogą pojawić się po zabiegu. Wtedy niezbędne jest leczenie, które może być trudne do przeprowadzenia podczas ciąży.

Depilacja laserowa

Podczas ciąży zabronione jest usuwanie owłosienia laserem. Po pierwsze wtedy zabieg jest bardziej bolesny, a jak wiadomo kobieta ciężarna nie powinna się stresować i cierpieć. Po drugie laser może wywołać podrażnienie, a w najgorszym wypadku poparzenie.

Zamykanie naczynek

Tutaj sytuacji wygląda podobnie, jak w przypadku depilacji laserowej. Zamykanie naczynek metodą laserową jest również zabronione w przypadku kobiet ciężarnych. Taki zabieg może zostać wykonany dopiero po porodzie i to najlepiej po 3 miesiącach.

Źródło: https://www.miastomamy.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here