Okrycie kąpielowe dla noworodka i starszego dziecka – jakie wybrać?

0
839

Kąpiel jest czynnością wykonywaną regularnie, zwłaszcza gdy mowa o małych dzieciach. Jest to swego rodzaju rytuał powiązany z wieczorną pielęgnacją. Warto więc zadbać by przebiegał w jak najmilszej atmosferze, a także by niektóre czynności np. jak wyjmowanie malca z kąpieli przebiegały sprawnie.

Okrycie kąpielowe – materiał i krój ma znaczenie!

Tak jak wspomnieliśmy na samym początku, kąpiel jest jednym z codziennych rytuałów w domach gdzie są malutkie dzieci. Warto im więc zapewnić odpowiednie okrycie kąpielowe, które będzie można spokojnie wielokrotnie wykorzystywać. Pamiętać jednak trzeba o kilku aspektach. Pierwszym będzie zastosowany w takim okryciu materiał. Ma on ogromne znaczenie nie tylko dla wchłaniania wody, ale również na skóry malucha. Nikt nie chce być wycierany szorstkim ręcznikiem, który nie jest ani trochę przyjemny w dotyku i powoduje dyskomfort. Znacznie lepiej sprawdzają się materiały miękkie w dotyku, które dodatkowo charakteryzują się dobrą wchłanialnością. Bardzo dobrze w tym przypadku sprawdzi się zestawienie termofrotte razem ze stuprocentową bawełną. Takie materiały są bezpieczne dla skóry maluszka przy jednoczesnym spełnianiu swojej podstawowej funkcji jakim jest otarcie z pozostałości wody. Co do kroju to należy zwrócić uwagę na wielkość kapturka, który nakłada się maluchowi na główkę. Powinien on pozwalać na okrycie jak największej powierzchni, tak by nie powodował ucisku na główkę.

Okrycia kąpielowe – wybierz piękny wzór

Wieczorne rytuały mają przebiegać sprawnie, ale w dobrej atmosferze. Zadbać o nią można wybierając nietuzinkowe, przyjemne dla oka rodzica i dziecka materiały. Rozglądając się za okryciem kąpielowym warto wejść na stronę https://store.miminu.pl/pl/685-okrycia-kapielowe-szlafroczki-reczniki gdzie dostępne są różnego rodzaju produkty. Wykonane one zostały z wysokiej jakości materiałów, a ich dziecięce wzory sprawiają, że samo wychodzenie z kąpieli będzie wielką przygodą i przyjemnością.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here