Pomoc frankowiczom — jak unieważnić kredyt frankowy?

0
155
Pomoc frankowiczom

Czy wiesz, że dzisiaj aż 97% spraw o unieważnienie kredytu frankowego rozstrzyganych jest na korzyść kredytobiorców? Bardzo pomaga w tym wyrok TSUE z 3 października 2019 roku, zgodnie z którym wskazano niedozwolone w umowach o kredyty frankowe klauzule. Ich usunięcie z umów pomiędzy bankiem a klientem w większości przypadków wywołuje całkowite odfrankowanie kredytu w Częstochowie oraz w innych miastach na terenie Polski, w których takie zobowiązanie zostało zaciągnięte. W licznych przypadkach umowa kredytowa staje się po prostu nieważna.

Unieważnienie kredytu we frankach

Jak potwierdza kancelaria od kredytów frankowych w Częstochowie, która zajmuje się kompleksową pomocą kredytobiorcom, którzy chcą uwolnić się od zobowiązań bankowych zaciągniętych w szwajcarskiej walucie, wyroki sądu pozwalają przywrócić stan sprzed zawarcia umowy klienta z instytucją bankową. Dzięki temu bank zobowiązany jest zwrócić kredytobiorcy wszystkie środki, jakie ten wniósł przez lata spłacania rat we frankach wraz z wszelkimi kosztami dodatkowymi, jak prowizje, marża, odsetki czy ubezpieczenie, na przykład od niskiego wkładu własnego. Kredytobiorca spłaca zaś bank, ale jedynie w kwocie, jaka została wypłacona na poczet nabycia nieruchomości. Klient jest więc zobowiązany do spłaty samego kapitału na dzień podpisania umowy z instytucją bankową.

Co ważne, w większości przypadków kredytobiorcy spłacili już znacznie większą wartość środków, aniżeli sam kapitał zobowiązania zaciągniętego we frankach. Dzięki temu uzyskują od banków zwrot pieniędzy, którymi mogą dowolnie dysponować. Wygrana sprawa sądowa skutkuje również unieważnieniem umowy kredytowej we frankach, a więc kredytobiorca nie jest zobowiązany do dalszych płatności miesięcznych rat po nieuczciwym kursie franka szwajcarskiego.

Zobacz także: https://4future.org.pl/co-to-jest-separacja-i-kiedy-sie-ja-stosuje/

Gdzie zgłosić się po pomoc w ramach unieważnienia kredytu we frankach?

Frankowicze mogą oczywiście samodzielnie zakładać bankom sprawy sądowe, jednak zawiłe i często niezrozumiałe przepisy prawa w tym zakresie sprawiają, że lepszą opcją jest skierowanie się po pomoc do profesjonalistów. Na fali ogromnego zainteresowania tematem ofrankowania zobowiązań kredytowych liczne kancelarie adwokackie wyspecjalizowały się w kompleksowym prowadzeniu takich spraw. Bez problemu doświadczonego adwokata znajdziesz między innymi w Częstochowie.

Artykuł powstał na podstawie informacji merytorycznych użyczonych przez kancelariakowalski.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here