Quizy dla dzieci

0
2202
Quizy dla dzieci

Każde dziecko podczas dorastania rozwija się fizycznie oraz intelektualnie. Rozwój fizyczny polega na wzroście poszczególnych części ciała, a także wszystkich organów znajdujących się w organizmie. Jest to naturalne zjawisko, którego poszczególne etapy następują odpowiednio po sobie. Rozwój intelektualny młodego człowieka, charakteryzuje się wielka indywidualnością. Podczas tego rozwoju wykształcają się procesy myślowe oraz inteligencja dziecka. W pewnym sensie jest ona warunkowana genetycznie, jednak w głównej mierze zależy od zewnętrznych czynników i bodźców przekazywanych maluchowi. Rozwój intelektualny to zdobywanie pewnych doświadczeń, które są przekazywane przez dorosłych. Dzięki nim dziecko uczy się różnych czynności od podstawowych po coraz bardziej skomplikowane. Wzbogaca wiedzę w różnych dziedzinach życiowych, a także pozwala dziecku podejmować właściwe decyzje.

Rozwój dziecka

Rozwój dzieckaNa rozwój intelektualny ma wpływ także własna aktywność dziecka oraz sposób wychowania. Aby móc w pełni wzbogacać i poszerzać wiedzę i inteligencję dziecka, rodzice jak i inni opiekunowie młodego człowieka powinni dostarczać mu jak największą ilości bodźców. Mogą być one sterowane za pomocą różnego rodzaju gier edukacyjnych, zabawek interaktywnych, książek czy programów i aplikacji komputerowych. Bardzo dobrym sposobem na rozwój intelektualny dziecka są quizy dla dzieci. Mogą być one wykorzystywane w formie papierowej, komputerowych gier lub specjalnie stworzonych pomocy dydaktycznych i interaktywnych. Najczęściej podzielone są tematycznie oraz odpowiednio do wieku wychowanków. Należy wybierać takie, które zainteresują dziecko, a nauka będzie świetną zabawą. Uzupełniając i odgadując różnego rodzaju quizy dziecko poznaje świat w sposób przystępny, a pewnego rodzaju rywalizacja i wyzwanie daje dziecku wiele radości oraz motywacji do działania. Oprócz tych przygotowanych przez producentów quizów, istnieje możliwość własnego wymyślenia, ułożenia oraz zorganizowania zabawy z dzieckiem. Tak wspólnie spędzony czas pomoże rozwinąć inteligencję dziecka, a także będzie mieć wielki wpływ na jego rozwój emocjonalny, który będzie naładowany pozytywnymi bodźcami.

Quizy dla dzieci

Quizy dla dzieciDużą popularnością cieszą się internetowe quizy przeznaczone dla najmłodszych. Tworzone są one specjalnie z myślą o dzieciach. Dotyczą głównie tematyki związanej z bajkami czy baśniami, choć oczywiście znajdziemy też takie, których główną tematyką jest wiedza z podstawowych dziedzin życia. I tak wśród quizów znajdziemy takie podczas rozwiązywania zadań dziecko będzie musiało rozpoznać różne postacie z bajek, będzie musiało dopasować postać występująca na obrazku do konkretnego tytułu kreskówki. Zdarzają się również quizy typu: „Czy znasz te zwierzęta?”. Na ilustracjach i zdjęciach przedstawiane są różne zwierzęta występujące na przykład na wsi i dziecko musi umieć dopasować zdjęcie do nazwy zwierzęcia. Podobnie wygląda to na przykład z kwiatami i ich nazwami.

Ogromna większość quizów dla dzieci dotyczy jednak tematyki związanej z bajkami i baśniami. Dzięki temu dzieci chętnie do nich przystępują, z czasem przerzucając się na trudniejsze quizy dotyczące na przykład rozwiązywania podstawowych działań matematycznych. Quizy dla dzieci dostępne w internecie są podane w bardzo przystępnej i kolorowej formie. Dlatego dzieci tak bardzo je lubią. Pamiętajmy jednak, że najmłodsi nie mogą spędzać zbyt wiele czasu przy ekranie komputera gdyż może to źle odbić się na ich zdrowiu w przyszłości. Rozwiązywanie quizów przy komputerze należy przeplatać innymi formami zabawy oraz częstym przebywaniem na świeżym powietrzu.

Zabawki interaktywne dla dzieci

Innym pomysłem na rozwój naszych dzieci jest kupno im popularnych zabawek interaktywnych. Najbardziej popularną zabawką jest chyba słynny Szczeniaczek Uczniaczek. Jest to pluszowy pies, który w zabawny sposób reaguje na dotyk dziecka. Z głośnika wydobywają się wtedy zabawne piosenki i powiedzenia. Dodatkowo zabawka ta jest tak skonstruowana, że możliwe jest ustawienie jednego z kilku poziomów trudności. Dzięki temu wystarczy ona na kilka lat i z pewnością nie znudzi się po kilku tygodniach używania. Dla nieco starszych dzieci przeznaczone są zabawki edukacyjne, które niosą ze sobą nieco geograficznej wiedzy. Możemy do nich zaliczyć chociażby specjalny edukacyjny globus. Dzięki zabawie dziecko przyswaja sobie podstawową geograficzną wiedzę taką jak nazwy kontynentów czy zwierząt. Taka wiedza utrwalona już na wczesnych etapach rozwoju z pewnością zaowocuje podczas rozpoczęcia nauki w szkole. Edukacyjny globus również posiada kilka różnych poziomów trudności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here