Właściwa diagnostyka SIBO

0
368
sibo

Jeśli zmagasz się z problemami żołądkowymi, takimi jak wzdęcia, bóle brzucha i zaburzenia trawienia, to może być sygnał, że cierpisz na zespół nadmiernego wzrostu bakterii w jelicie cienkim, czyli SIBO. Test wodorowo-metanowy (Poznań) jest aktualnie najbardziej polecaną i skuteczną metodą diagnostyczną. Dzięki pełnej diagnostyce i interpretacji badania możliwe jest właściwe leczenie SIBO.

Najważniejsze i najszerzej opracowane informacje na temat SIBO i jego objawów, znajdziesz w artykule: https://instytut-mikroekologii.pl/sibo-przerost-flory-bakteryjnej-jelita-cienkiego

SIBO test wodorowo-metanowy Poznań

W Poznaniu i okolicach, oferowane są profesjonalne testy wodorowo-metanowe, które są kluczowym narzędziem w diagnostyce SIBO. Czym są testy na SIBO? Jakie są ich ceny, oraz jakie opcje oferuje leczenie SIBO. Testy wodorowe na SIBO (cena jest zazwyczaj niższa niż wodorowo-metanowych) i testy wodorowo-metanowe to dwie różne procedury diagnostyczne, które pomagają wykryć zaburzenia w przewodzie pokarmowym. W teście wodorowym na SIBO ocenia się poziom wodoru w wydychanym powietrzu pacjenta. W teście wodorowo-metanowym monitoruje się zarówno poziom wodoru, jak i metanu w wydychanym powietrzu. Wzrost poziomu zarówno wodoru, jak i metanu może wskazywać na różne rodzaje zaburzeń wchłaniania w jelitach. Test ten jest zdecydowanie bardziej dokładny niż test wodorowy. Dzieje się tak za sprawą bakterii produkujących metan (metanogenów), które do produkcji tego związku potrzebują wodoru. Zatem, w sytuacji rozrostu również metanogenów test wodorowy może wyjść fałszywie negatywny, a realnie problem SIBO wciąż może występować.

Test wodorowy SIBO cena – Koszty Diagnostyki

Koszty badań w kierunku SIBO oscylują zazwyczaj w granicach kilkuset do kilku tysięcy złotych. Dlatego przed przystąpieniem do badania warto dokładnie zorientować się w dostępnych opcjach oraz kosztach.

Skuteczne leczenie SIBO

Gdy już potwierdzisz obecność SIBO za pomocą testu wodorowo-metanowego, czas przystąpić do leczenia. W tym celu wykorzystuje się głównie antybiotyki, np. na bazie ryfaksyminy czy metronidazolu, które są zazwyczaj pierwszym krokiem w eliminacji nadmiernego wzrostu bakterii w jelicie cienkim. Lekarz rozpisuje indywidualną kurację dla każdego pacjenta w zależności od jego wyników. Kolejnym filarem w leczeniu SIBO jest dieta, którą włącza się po leczeniu farmakologicznym. Zaleca się eliminację węglowodanów fermentujących (np. laktozy, fruktozy) oraz słodzików, aby ograniczyć pożywienie dla bakterii. Dla przywrócenia równowagi w środowisku jelitowym warto po leczeniu SIBO włączyć odpowiednio dobraną probiotykoterapię.

SIBO to schorzenie, które może znacząco wpłynąć na jakość życia pacjenta. Testy wodorowo-metanowe stanowią skuteczne narzędzie diagnostyczne, pomagając w potwierdzeniu obecności SIBO oraz określeniu rodzaju nadmiernego wzrostu bakterii. Leczenie SIBO jest zwykle wieloetapowe i obejmuje antybiotyki, dietę, suplementy i regularne monitorowanie. Zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą aby opracować najlepszy plan leczenia dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here