Zabawki dla dwulatka

0
740
Zabawki dla dwulatka

Czasem nie zdajemy sobie sprawy jak ważne jest dobieranie odpowiednich zabawek dla dwulatka, aby ten rozwijał się poprawnie oraz mógł poprzez zabawę poznawać świat. Oprócz zabawy mogą one również kształtować wyobraźnię, czy też rozwijać umiejętności ruchowe. W dzisiejszym świecie mamy szeroki wachlarz różnego rodzaju zabawek od tych, które mogą poprzez zabawę rozwijać umysł, zdolności manualne, rytmiczne ale też mogą być traktowane przez pryzmat samej zabawy. Muszą one oczywiście zapewnić bezpieczną zabawę dla malucha.

Zabawki dla dwulatka

Zabawki dla dwulatka powinny być dobierane bardziej starannie, ponieważ dziecko dwuletnie bawi się już bardziej świadomie niż np. dziecko roczne lub niemowlę. Nie zawsze kolorowe zabawki, które są reklamowane w telewizji są wskazane dla dwuletniego dziecka. Dzieci widząc taką reklamę, namawiają swoich rodziców, aby kupili wymarzoną zabawkę a po jej otrzymaniu bawią się nią przez chwilę i rzucają w kąt. Rodzice mają wtedy bardzo często poczucie źle wydanych pieniędzy.

Dzieci lubią brać udział w zabawach, w których uczestniczą również ich rodzice

Zabawki dla dwulatkaDobrze jest więc zatem kupować zabawki, w których mogą również uczestniczyć rodzice, czy też dziadkowie lub starsze rodzeństwo. Wręczając zabawkę maluch podczas zabawy np. z rodzicami, będzie miał szansę odkrycia innych możliwości zabawy niż takie jakie odkrył bawiąc się samemu. Jeżeli zaangażujemy się w zabawę z dzieckiem, będzie odrywał większą ilość sposobów zabawy jak i problem nudy nie będzie występował zbyt często.

Dobrze jest zaopatrzyć dwulatka w kredki, puzzle, gry planszowe, plastelinę, domek dla lalek, klocki do budowania, przybory do piasku, czy też sprzęty domowe przypominające te kuchenne lub warsztatowe. Dzieci w tym wieku również odczuwają silną potrzebę opiekowania się. Dobrze jest kupić dziewczynkom lalki, które mogą myć, przewijać, wozić w wózku. Będzie to im sprawiało dużo radości a już w ogóle w momencie, kiedy w domu pojawi się młodsze rodzeństwo i będzie można naśladować swoją kochaną mamę. Chłopcy również mogą naśladować swoich tatusiów bawiąc się narzędziami ze swojego małego pierwszego warsztatu np. podczas remontu lub drobnych napraw domowych. Przed zakupem zabawek należy dobrze zastanowić się jakie zabawki wybrać dla swojej pociechy aby zapewnić dobry i bezpieczny rozwój. W końcu chodzi tutaj o rozwój naszej małej pociechy, który będzie na pewno w przyszłości procentował na płaszczyźnie rożnych etapów życia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here