Zdrowa żywność dla dzieci

3
2495
zdrowa żywność dla dzieci

Zdrowa żywność to już nie tylko moda ale wręcz mania, która dopada coraz szersze kręgi społeczeństwa. Oczywiście zdrowe jedzenie jest dobrym nawykiem o ile nie popadamy w przesadę. Szczególni wyczuleni na tym punkcie są rodzice. Zdrowa żywność dla dzieci to dla nich często temat numer jeden. Zdrowe odżywiania na tak wczesnym etapie życia ma oczywiście niebagatelne znaczenie. Organizm wtedy najszybciej się rozwija, kształtuje się układ kostny, organizm potrzebuje mnóstwo energii. No i oczywiście już od małego można kształtować odpowiednie nawyki żywieniowe.

Zdrowa żywność dla dzieci

Rodzice mają nie lada orzech do zgryzienia. Zależy im na zdrowym odżywianiu swoich pociech jednak nie chcą również popaść w obłęd z tym związany. Co wiec warto podać swojemu dziecku na obiad? Jakie śniadanie mu przyrządzić? Jakich produktów unikać? Co jest mocno przereklamowane?

Zdrowa żywność dla dzieci to przede wszystkim unikanie rzeczy smacznych ale niezdrowych dla młodych organizmów. Wszelkie napoje, które są słodzone i gazowa lepiej odpuścić i zastąpić je po prostu wodą. Cukier przyczynia się przede wszystkim do otyłości. Ta z kolei spowoduje nieprawidłowy rozwój układu kostnego i wiele innych schorzeń.

Dlatego też warto do minimum ograniczyć spożywanie słodyczy. Oczywiście od czasu do czasu można pozwolić dziecku na sięgniecie po coś słodkiego. Trzeba jednak uświadomić je o zagrożeniu jakie z tego wynika i budować w nim odpowiednie nawyki.

Z codziennej diety należy wyeliminować produkty przetworzone, które bogate są w tłuszcze trans wywołujące wręcz spustoszenie w organizmie dzieci. Parówki na śniadanie może i są pyszne ale czy warto podawać dziecku coś tak niewartościowego? Podobnie rzecz ma się z czipsami, ciasteczkami i innymi smakołykami, których pragną nasze dzieci. Szybkie uświadomienie im, że jest to bardzo niezdrowe spowoduje, że nabiorą odpowiednich nawyków żywieniowych.

Co powinno jeść dziecko?

Przede wszystkim dieta dziecka powinna być maksymalnie urozmaicona i bogata w odpowiednie składniki żywieniowe. Powinny w jej skład wchodzić duże ilości warzyw i owoców. W tym przypadku trzeba zwrócić uwagę na sezonowość warzyw i owoców i podawać dziecku tylko te świeże. Jeśli zakupimy sprowadzane narażamy nasze dziecko na duże ilość pestycydów i innych sztucznych nawozów. Dieta powinna dostarczać dziecku odpowiednie porcje białka, węglowodanów, tłuszczów, wapnia i różnych witamin. Posiłki powinny być częste i niezbyt obfite. Najlepiej spożywać je w miłej i rodzinnej atmosferze. To zbuduje u nich odpowiednie postrzeganie kultury żywienia i spożywania posiłków.

Wpływ karmienia piersią na zdrowie dziecka

Trzeba też pamiętać, że bardzo duże znaczenie dla zdrowia naszego dziecka ma karmienie piersią. Naukowcy wykazali, że karmienie piersią nawet do 6 miesiąca ma bardzo pozytywny wpływ na IQ dziecka porównaniu z dziećmi karmionymi sztucznie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

  1. Przesada z tym zdrowym żywieniem. Po prostu trzeba pilnować, żeby się dziecko nie objadało tym czy owym ale nie żeby całkowicie zabraniać. Nie dajmy się zwariować

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here