Zabawki dla najmłodszych

0
1188
Zabawki dla najmłodszych

Gdy w domu pojawia się pierwsze dziecko, przestrzeń życiowa rodziny zmienia się. Aranżujemy pokój dziecięcy i poszukujemy nie tylko użytkowych przedmiotów dla dziecka, takich jak butelki czy otulacze, ale także zabawek, które wzbudzą w maluchu radość już od pierwszych lat życia. Pierwszym wyborem są zazwyczaj pluszowe maskotki – misie i inne zwierzątka przemawiają do naturalnej dziecięcej empatii i nie bez powodu bywają nazywane przyjaciółmi naszych pociech. Znaleźć je można w sklepie internetowym https://zuczek-zabawki.pl/. Doskonałe do przytulania i głaskania, niemowlętom pomagają wygodnie spać w łóżeczku, a dwulatki i trzylatki mogą nadać im osobowość i świetnie się bawić nawet bez towarzystwa innego dziecka.

Klocki

Inną zabawką właściwą dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat są klocki – duże, drewniane bryły, z których można budować wieże i domki lub dopasowywać je do otworów, zależnie od projektu zabawki. Klocki poprawiają sprawność manualną i mogą służyć do nauki kolorów, a także uruchamiają pokłady kreatywności w młodym umyśle.

Zabawki interaktywne

Dzieci, które umieją już mówić, chętnie poświęcą swój czas interaktywnym zabawkom z funkcją nagrywania głosu. Dobry dla nich będzie także zabawkowy mikrofon, dzięki któremu będą mogły urządzać domowe recytacje i występy muzyczne.

Puzzle

Dwulatkom i trzylatkom można także sprezentować pierwsze puzzle, które rozwijają logiczne myślenie i inteligencję wizualno-przestrzenną. Bajkowe i zwierzęce motywy utrzymają uwagę najmłodszych, a duże elementy puzzli będą przyjazne dla niewprawionych jeszcze rączek.

Zabawki dla aktywnych

Bardziej aktywne maluchy chętnie spędzą godziny na rzucaniu miękką piłką i odbijaniu jej – być może wyrosną na sportowców? Piłki wydające zabawne dźwięki przy uderzeniu o ścianę lub podłogę wzbudzą śmiech i zachęcą do dalszej zabawy.

Do podwórkowych szaleństw wspaniale nadadzą się hulajnogi, które produkowane są już z myślą o najmłodszych dzieciach. Warto zachęcać je do ruchu – dobre nawyki mogą utrzymać się na kolejne lata życia. Klasycznym wyborem zabawek są oczywiście samochody i lalki, które mogą zainteresować zarówno chłopców, jak i dziewczynki – warto dać dziecku wybór, aby samo określiło swoje upodobania

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here